Diplomalar sahiplerine verildi

Bursa 27 Ekim 2016 14:56
Videoyu Aç Diplomalar sahiplerine verildi
A
a

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet coşkusu yaşandı.

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen diploma töreninde konuşan Rektör Yusuf Ulcay, ülkelerin ve toplumların kalkınmasında üniversitelerin rolünün büyük olduğunu vurguladı. Uludağ Üniversitesi’nin Ar-Ge geliştiren ve sektörlerle iyi ilişkiler kuran 3. nesil üniversite misyonunu hedef olarak belirlediğinin altını çizen Ulcay, “Öğrenci çokluğu ile değil, yapılan bilimsel çalışmaların kalitesiyle övülen bir noktaya gelmek için yol alıyoruz. En iyi üniversiteler arasında her geçen gün üst basamaklara tırmanıyoruz. Bizim için esas başarı ilk 10 üniversite arasına girmektir” dedi.
“REKABETÇİ OLUN”
Konuşmasında öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Rektör Ulcay, her geçen gün kendilerini geliştirmek zorunda olduklarını söyledi. Mezun öğrencilerin rekabetçi bir dünyaya adım atacaklarını hatırlatan Ulcay, “Diğer arkadaşlarınızdan farklılaşın. Rekabetçi olun. En az bir dil bilin. Kendinize ve ülkenize güvenin. Ancak en önemlisi de aklınızı başkalarına kiraya vermeyin. Bugün ülkemizin geçtiği bu karışık sürecin en büyük müsebbibi kendi fikirleri olmayan ve başkasının aklı ile hareket eden aydınlarımızdır. Sizler özgür düşüncede olun. Sizlere sunulan bilgileri kendi akıl süzgecinizden geçirin. Sizlere mantıklı gelmeyenleri sorgulayın. Zamanınızı iyi planlayın ve önceliklerini tespit edin. Çok çalışın fakat hayatı da ıskalamayın” diye konuştu.
ÖĞRENCİLERE DİPLOMALARI DAĞITILDI
UÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ufuk Şekir, bugüne kadar 3217 mezun verdiklerini açıkladı. Gençleri sağlık ordusuna katmanın gururunu yaşadıklarını belirten Ufuk Şekir, 2015 - 2016 eğitim öğretim döneminin sonunda toplam 85 öğrenciyi mezun ettiklerini kaydetti. Sağlık Hizmetleri MYO’nun kurucu müdürü emekli öğretim görevlisi Prof. Dr. Okan Töre de, aileleri gösterdikleri sabır ve destekten dolayı tebrik etti. Konuşmaların ardından öğrencilere gerçek diplomaları dağıtıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat