Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyarbakır’Da

Türkiye 20 Mayıs 2017 16:02
Videoyu Aç Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyarbakır’Da
A
a

Çeşitli Ziyaret Ve Açılışlara Katılmak Üzere Diyarbakır’A Gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı M. Emin Özavşar’In Görevden Alınmasına İlişkin Açıklama Yapmadı.

Çeşitli ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı M. Emin Özavşar’ın görevden alınmasına ilişkin soruları yanıtsız bırakarak açıklama yapmadı.
Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, sabah saatlerinde Kayapınar ilçesine bağlı Üçkuyular mevkiinde yapımına başlanan Kız Kur’an kursu binası temel atma törenine katıldı. Daha sonra Diyarbakır İl Müftülüğü hizmet binasının açılışına katılan Prof. Dr. Görmez, burada bir konuşma yaptı. Görmez, Diyarbakır’ın özlemini çektiği il müftülük binasının açılışını yaptıklarını söyledi. Prof. Dr. Görmez, “Küresel ölçekte, yerel ölçekte zalimler çok büyük mücadeleler vererek şehrin kalbinin Allah Allah diye atmaması için çaba gösterdiler. Bu şehrin çocuklarını, bu milletin çocuklarını dağlara götürdüler. Orada kandırdılar. Onların hizmet ettikleri tek gaye bin 378 sene önce kalbini ve surlarını İslam’a açan bu şehrin kalbinin Allah Allah diye atmaması için uğraş verdiler. 3 bin din gönüllüsü ile biz bin 378 senedir Allah Allah diye çarpan Diyarbakır’ın kalbini ayakta tutmalıyız. Diyarbakır zor zamanlar geçirdi. Hepinize geçmiş olsun, bir daha Cenab-ı Hak o günleri bize göstermesin. Sokakların çukurların kazılıp insanların öldüğü, öldürüldüğü o günleri, o anları bir daha Diyarbakır’a Cenab-ı Hak asla hiçbirimize bir daha yaşatmasın. Yaşatmaması için ibretler alarak o Diyarbakır’ın kalbine ve ruhuna el atmalıyız” dedi.

Başkan yardımcısının alınmasına sessiz kaldı
Konuşmaların ardından il müftülüğü hizmet binasının açılışı yapıldı. Açılışın ardından binayı gezen Prof. Dr. Görmez’e, başkan yardımcısı M. Emin Özavşar’ın görevden alınması ile ilgili sorulan soruya Görmez, “Sağol herhangi bir şey yok” diye cevap verdi.
Açılışa, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşleyen, ilçe müftüleri, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat