Diyanet’ten vekaletle kurban organizasyonu

Bursa 22 Ağustos 2016 17:43
Videoyu Aç Diyanet’ten vekaletle kurban organizasyonu
A
a

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘vekaletle kurban organizasyonu bölge toplantısı’ Bursa’da yapıldı.

Merinos AKKM’deki toplantıya Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü yetkilileri, il müftüleri, yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri ve din görevlileri katıldı. Bursa İl Müftü Vekili Mehmet Köktaş, Peygamber Efendimizin, “Kurban kesme imkanı olduğu halde, kurban kesmeyen bizim namazgahımıza yaklaşmasın” buyurduğunu hatırlattı. 
Köktaş ayrıca, “Ülkemizin değişik yerlerinde, vatanımıza ve insanlarımıza zarar verenler var. Son olarak Gaziantep’te 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. Terörü, teröristleri, destek verenleri, sempati duyanları lanetliyoruz. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ülkemiz, Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi yine bu şer güçlerin üstesinden gelecektir” dedi.
Misafir hocalar adına konuşan Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş ise, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen bu toplantıları önemsediklerini belirtti. Türkiye’nin geçtiği zor günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın vatan ve millet için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha görüldüğünü ifade eden Akkuş, Bilecik’te geçen sene vekaletle kurbanda yüzde 300 artış olduğunu, bu sene yüzde 500’ü geçmesini temenni ettiklerini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat