Domaniç yolu kara teslim

Bursa 16 Kasım 2016 14:08
Videoyu Aç Domaniç yolu kara teslim
A
a

Aniden bastıran kar yağışı Bursa’nın İnegöl ilçesinde yüksek kesimlerde etkili oldu. İnegöl-Domaniç yolu üzerinde TIR ve kamyonların seyrine izin verilmezken, özel otomobillere ise zincir takma mecburiyeti getirildi.

Bursa’nın İnegöl ilçesi ile Kütahya’nın Domaniç ilçesini birbirine bağlayan kara yolu üzerinde seyir halinde olan sürücüler, aniden bastıran kar yağışına hazırlıksız yakalandı. İnegöl’ün Tahtaköprü mevkisinde uygulama yapan jandarma trafik timi, TIR ve kamyonların seyrine müsaade etmezken, özel otomobillerin ise zincir takmadan yollarına devam etmelerine izin verilmiyor. İnegöl-Domaniç arasında kar kalınlığının 20 santimi bulduğu öğrenildi. 
Yoğun kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı tanker ve TIR'lar yoldan çıkarken, yolda kalan araç sürücülerinin imdadına jandarma ve Karayolları ekipleri yetişiyor. Ekipler, zincir takmakta zorlanan sürücülere yardım ediyor.
CENAZEYE GİDERKEN YOLDA KALDILAR
İnegöl’den Domaniç'e giden Recep Türken, cenazeye gittiğini, ancak kar sebebiyle yola devam edemediğini söyleyerek, sürücülerden zincirsiz yola çıkmamalarını söyledi. TIR sürücüsü İsmail Ataç ise, birçok aracın yolda kaldığını ifade etti.
Karayolları ekipleri yolu açmak için çalışmalara başladı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat