Dündar Güneştepe’de

Osmangazi 28 Ekim 2016 15:23
Videoyu Aç Dündar Güneştepe’de
A
a

Mahalle ziyaretlerini sürdüren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Güneştepe Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Başkan Mustafa Dündar, Bursa’nın yeni gelişim bölgesi olarak kabul edilen Güneştepe Mahallesi sakinleriyle buluştu. Aşure ikramına katılan Dündar, yapımına başlanan Siteler Camii inşaat alanında da incelemelerde bulunup, dernek yöneticilerinden bilgi aldı. Mahalle sakinlerinin kendisine yönelttiği soruları tek tek dinleyip sorunların çözümü konusunda bürokratlarına talimat veren Başkan Dündar, Yunuseli-Güneştepe-Hamitler bölgesinin Bursa’nın yeni gelişim bölgesi olduğunu söyledi.
"BURANIN ASIL SAHİBİ BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ"
Bölgede yeni bir Bursa’nın doğduğunu ifade eden Mustafa Dündar, “Bu yeni yerleşim bölgesinde de bizim, yani Bursa’nın kültürünün yansıtılması ve yaşatılması çok önemli. Bu kültürü sahiplenip yaşamak, yaşatmak, kendi inancımıza geleneklerimize sahip çıkarak bir yapı oluşturmaya da ayrıca büyük önem veriyoruz. Buranın asıl sahibi bölgede yaşayan vatandaşlarımız. Buraya farklı yerlerden gelen vatandaşlarımız, yeni bir komşuluk, yeni bir yaşam sürüyor. Bu yeni yaşam bölgesinde tarihimizi, kültürümüzü, inancımızı ve geleneklerimizi de pekiştirip yaşatacağız” dedi.
"CAMİMİZ ŞİMDİDEN MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN"
Mahallede ihtiyaç duyulan cami için de belediye olarak gerekli adımları attıklarını belirten Dündar, “Böyle bölgelerde yalnızca konut, bina yapmak mühim değil. Bu binaların yanında sosyal unsurların, sosyal donatı alanların da çok büyük önemi var. Burada yaşayan vatandaşlarımızın evinden çıktığında birlikte oturup vakit geçirebileceği, ibadetini yapacağı mekanların olması son derece önemli. Camiler de bunlardan birisi. Osmangazi Belediyesi olarak arsa tahsisini gerçekleştirdiğimiz camimizin inşaatında da, üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Camimiz şimdiden mahallemize hayırlı olsun” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat