Loading...

Durdurun bu vahşeti!

Bursa 8 Aralık 2017 23:51
Videoyu Aç Durdurun bu vahşeti!
A
a

Aynı gün içinde iki kadının feci ölümüyle sarsılan Bursa’da kadına karşı şiddet bir kez daha kendini gösterdi. Dünya tarihinde kadına seçme ve seçilme hakkını ilk veren ülkemizde, her geçen gün artan şiddetin önüne geçilmesi en büyük temennimiz.

Maalesef son günlerde hem şehrimizde, hem de ülkemizde meydana gelen olaylar, kadına karşı işlenen şiddet suçlarının vahametini ortaya koyuyor.  20 yaşında bir genç kadın düğün sabahında kocası tarafından vahşice öldürülürken, Görükle’de Kırgızistan asıllı kadın sevgilisiyle tartışınca kendini balkondan aşağı atarak can verdi. Şehrimizde yaşanan bu üzücü olayların şokunu henüz atlatamazken dün de Mersin’de bir genç kızın güpegündüz minibüsten kaçırılması ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti.

GURUR VE UTANÇ

Dünyada kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan ilk ülke Türkiye… Avrupa ülkelerinin bile kadını bir seçmen ve birey olarak görmediği yıllarda Türk kadını sandık başına gitti. Bugün ise Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 83. yıldönümü… Bu hakla gurur duyarken, bir türlü engelleyemediğimiz kadına karşı şiddetin her geçen gün artması endişe ve utanç verici.

EN BÜYÜK DÜŞMAN MADDE BAĞIMLILIĞI

Uyuşturucu bağımlılığı ülkemizin en büyük sorunlarından birisi… Bağımlıların hem kendilerine, hem de çevreye verdiği zararlar büyük. Madde bağımlısı eş ve sevgililerinin kurbanı olan kadınların sayısı da giderek artıyor. Devletin kurumlarının bu kişileri tedavi ettikten sonra iyileştiğine kanaat getirerek tekrar halkın içine bırakması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Madde bağımlılarının bu durumu Türkiye’nin kanayan yarası…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat