Edebali’ye iade-i ziyaret

Yıldırım 1 Aralık 2016 17:50
Videoyu Aç  Edebali’ye iade-i ziyaret
A
a

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Batmanlı misafirlerini ağırladı.

Haziran ayında ‘Yıldırım’dan Batman Sason’a Gönül Köprüsü Dost Eli’ adıyla bir dizi ziyarette bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kendisine iade-i ziyarette gelen AK Parti Batman İl ve İlçe Teşkilatı mensupları ile belediye başkanlarının bulunduğu heyeti ağırladı. Batman’la kurulan sıcak ilişiklerin artarak devam ettiğini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Batmanlı kardeşlerimiz ‘Gönül Köprüsü Dost Eli’ temaslarımız sırasında bizi çok sıcak karşılamışlar ve çok iyi ev sahipliği yapmışlardı. O günden bu yana bağımız hiç kopmadı. İlişkilerimiz artarak gelişiyor. Dostlarımızın gerçekleştirdiği bu ziyarette kardeşlik bağlarımızı daha da perçinledik” dedi.
 
“BİR  BÜTÜNÜN PARÇALARIYIZ”
 Yıldırım’ın Anadolu’nun yanı sıra Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Suriye’den Orta Asya’ya farklı coğrafyalardan gelen insanlara  ev  sahipliği yaptığını hatırlatan Başkan Edebali, “Yüzyıllardır devam eden medeniyetlerin buluşma özelliği, Yıldırım’ı kadim  medeniyetimizin dibacesi haline getirmiştir. Farklı kültürler bünyesinde harmanlayan Yıldırım, adeta  gönül  coğrafyamızın  izdüşümüdür. Biz bu farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak kabul ederek, Yıldırım’ı dostluk, kardeşlik ve dayanışma şehri haline  getirmek için çalışıyoruz. Bizim dostluk elimiz bir taraftan Batman’a, Halep’e uzanırken diğer taraftan ise Cebel’e Kosova’ya  uzanıyor. Bizi   güçlü  kılan en temel özelliğimiz kurduğumuz bu gönül köprülerdir” diye konuştu.
 Anadolu’nun  kültür  mozaiği Yıldırım’a gerçekleştirdikler i ziyarette, gösterdiği  yakınlıktan dolayı Başkan İsmail Hakkı  Edebali’ye  heyet adına  teşekkür   AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin  Uçar da, “Yıldırım’a Batmanlı kardeşlerinin  selamını getirdik. Geçmişi  asırlara uzanan şehirlerimiz arasındaki yakın  ilişkiler, ülkedeki  özlenen  barış  ve kardeşlik  duygularına olumlu yansımalar sağlayacaktır. Ülkemizin farklı köşelerinde yaşıyor olsak da, bizler etle tırnak gibi ayrılmaz bir  bütünün parçalarıyız” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat