Ekonomide Bursa ve Aydın kardeşliği

Ekonomi 15 Ekim 2016 17:40
Videoyu Aç Ekonomide Bursa ve Aydın kardeşliği
A
a

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Aydın Ticaret Odası (AYTO) ile kardeşlik protokolü imzaladı.

BTSO hizmet binasında gerçekleştirilen törende konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, bir ülkenin zenginliğini şehirlerin ürettiğini belirterek, ticaret ve sanayi odalarının ortaya çıkardığı projelerin kalkınmada önemli rol oynadığını vurguladı. İbrahim Burkay, “Günümüzde kalkınmanın odak noktası şehirlerdir. Çünkü ülkelerden ziyade artık şehirlerin yarıştığı bir dönemdeyiz. Bu Bursa’mız gelişirse, Aydın’ımız, Trabzon’umuz, Mardin’imiz, Afyon’umuz gelişirse, Türkiye büyür” dedi.
BTSO olarak Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden olan Bursa’yı ülkenin kalkınma hedeflerinin lideri yapacak çalışma ve projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Burkay, “Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ anlayışıyla Türkiye’deki oda ve borsalara rol model olduğuna inandığımız projelerimizle ülkemizin ekonomik hedeflerine odaklandık. Aydın Ticaret Odası ile birlikte imzaladığımız kardeşlik protokolü de iki şehrin başta ekonomik olmak üzere farklı alanlarda da güçlerini birleştirmesini sağlayacak. Bursa ve Aydın arasındaki kardeşliğini güçlendirecek bu protokolün iki şehir için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

''HEM BURSA HEM AYDIN HEM DE TÜRKİYE KAZANACAK''
AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Bursa’nın Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı şehri olduğunu belirterek, “BTSO’nun ve kent dinamiklerinin katkılarıyla inanıyorum ki Bursa, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin 3 büyük kentinden biri olacaktır. Bursa ile Aydın arasındaki ortak noktalarımız oldukça fazla. Birlikte güzel işlere ve projelere imza atabiliriz. Birbirimizin tecrübelerinden mutlaka faydalanmalıyız. Ortak akılla hareket ettiğimiz sürece hem Bursa hem Aydın hem de Türkiye kazanacak. Bu kardeşlik protokolünün iki bölgemizin geleceğine yön vermesini temenni ediyorum.”Aydınlı işadamları, BTSO tarafından şehre kazandırılan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (BTSO MESYEB) inceledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat