Loading...

Elbiz Caddesindeki Çınar Ağaçlarını Kurtarma Operasyonu

Türkiye 18 Mayıs 2018 12:39
Videoyu Aç Elbiz Caddesindeki Çınar Ağaçlarını Kurtarma Operasyonu
A
a

Elbiz Caddesi Üzerinde Tarihi Elbiz Parkı’Nın Tam Karşısında Bulunan İki Çınar Ağacını Tuz Ruhu Ve Kimyasal İlaçlarla Kurutmak İçin Müdahalede Bulunulduğu İhbarının Ardından Harekete Geçen Develi Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğüne Bağlı Ekiplerle Çınarları Kurtarmak İçin İlk Müdahaleyi Yaptı.

Elbiz Caddesi üzerinde tarihi Elbiz Parkı’nın tam karşısında bulunan iki çınar ağacını tuz ruhu ve kimyasal ilaçlarla kurutmak için müdahalede bulunulduğu ihbarının ardından harekete geçen Develi Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekiplerle çınarları kurtarmak için ilk müdahaleyi yaptı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yürütülen kurtarma operasyonu hakkında bilgiler alırken, bu ihbarın doğru olmasından dolayı bir Develili ve Develi Belediye Başkanı olarak büyük üzüntü duyduğunu belirtti.
Bu katliamı yapan kişi ve kişilerin peşinde olacağını belirten Başkan Cabbar, kısa bir basın açıklaması yaparak “Belediyemizin ve Orman İşletme şefliğimizin uzmanları iki çınarımızı kurutmak için tuz ruhu ile müdahale edildiğini saptamışlardır. Belediye olarak savcılığımıza gerekli suç duyurusunda bulunmakla birlikte, Belediye ekiplerimiz ve Orman İşletme Müdürlüğümüzün ekipleri acil kurtarma çalışmalarını yürütmektedirler. Develimizin güzelliğine kasteden bu kişi ve kişilere kınıyorum, Develi Belediyesi olarak takipçisi olacağımız bildirmek istiyorum” dedi. Orman İşletme Müdürü İbrahim Korkmaz ise acil müdahalesinden ve desteklerinden dolayı Başkan Cabbar’a teşekkürlerini ileterek “Yaptığımız incelemelerde ağaçlarımıza tuz ruhu ile müdahale edildiği saptanmıştır. Tuz ruhu ağacın ph dengesini bozarak kurumasına sebebiyet veren bir kimyasaladır. Bunun etkisini azaltmak için ağaçlarımızın köklerini kireçleyip bol suyla yıkadık. İlk müdahalemiz başarıyla gerçekleştir. İnşallah bir yara almadan ağaçlarımızı kurtaracağız” açıklamalarında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat