Elinin Hamuruyla Dönerci Ustası Oldu

Bursa 15 Eylül 2016 12:55
Videoyu Aç Elinin Hamuruyla Dönerci Ustası Oldu
A
a

Eşi Uzun Süre İş Bulamadığı İçin Kolundaki Bileziklerini Satarak Dönerci Dükkanı Açan Hatice Çevik, 40 Yıllık Ustaları Aratmıyor.

Eşi uzun süre iş bulamadığı için kolundaki bileziklerini satarak dönerci dükkanı açan Hatice Çevik, 40 yıllık ustaları aratmıyor.
Bursa’nın Gürsu ilçesinde kolundaki altın bilezikleri satarak kendisine iş yeri açan Hatice Çevik, gün boyu başında durduğu ocakta pişirip kestiği dönerleri müşterilerine servis ediyor. 2001 yılında Tokat’tan Bursa’ya göç eden Hatice Çevik, eşi Selahattin Çevik 3 yıl boyunca iş bulamayınca kolları sıvamaya karar verdi. Yastık altında sakladığı düğünden kalan altın bileziklerini bozdurup Atatürk Caddesi üzerinde dönerci dükkanı açan Hatice Çevik, Bursa’nın aynı zamanda tek kadın dönercisi.
Eşini de zaman içerisinde paket servis elemanı olarak işe alan Hatice Çevik, “Eşim uzun zamandır iş bulamamıştı. Benim de aklıma böyle bir iş yeri açmak geldi. Neticede evimizin dumanı tütmeliydi. Biriktirdiğim altınları bozdurup böyle bir iş yapmaya karar verdim. Önceleri esnaf biraz mesafeli yaklaştı. Ama alıştılar. 5 aydır bu cadde üzerinde çalışıyorum. Döner dışında farklı yiyecek ürünlerimizde var. Zamanla dükkana uzak yerlerden de sipariş alınca eşimi de paket servis için yardıma çağırdım. Eşimle birlikte çalıştırdığım mekanımız da bazen çocuklarım da yardım için geliyor. Bize destek olan Gürsu halkına teşekkür ederim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat