Endonezya işbirliği için Bursa’da

Osmangazi 1 Aralık 2016 18:57
Videoyu Aç Endonezya işbirliği için Bursa’da
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, işbirliği imkanlarını araştırmak için Bursa’ya gelen Endonezya’nın Kuzey Molucca Bölge Valisi Abdulgani Kasuba ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Yolu’ndaki yeni belediye binasında gerçekleşen görüşmede, konuklarına Bursa’yla ilgili bilgiler verdi. Bursa’nın Türkiye’nin ikinci büyük sanayi şehri olduğunu ve bünyesinde 25 sanayi, 15 de organize sanayi bölgesini barındırdığını söyleyen Başkan Altepe, buradan Amerika ile Avrupa’ya her gün ortalama 2 bin araç ihraç edildiğini söyledi. Konuşmasında Endonezya’nın dünyanın en büyük Müslüman ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, Bursa’nın bu ülkeyle işbirliği yapmak için hazır olduğunu dile getirdi.

“İŞBİRLİĞİNİ  ARTIRMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”
 Türkiye ile Endonezya’nın tarih boyunca süregelen kardeşliğine de değinen  Başkan Altepe, “Bugüne kadar Türkiye’yi  hep  dost bildiniz ve buna  göre hareket ettiniz.  Aynı dinin, benzer  kültürlerin insanlarıyız. Bu  nedenle  birbirimize  destek  olmak  zorundayız.  İşbirliğini  artırmak hepimizin görevidir.  Bursa  olarak bu Kuzey   Molluca Valisi  Abdulgani  Kasuba ise, Başkan  Altepe’ye  Bursa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti  dile getirdi.   Bursa’nın  Osmanlı’nın  başkenti  olduğunu  bildiklerini  ve  daha fazla tanımak için kente  geldiklerini  ifade eden  Kasuba,  Osmanlı’nın  torunlarıyla  işbirliği yapmak için  sabırsızlandıklarını anlattı. Başkan Altepe’ye    kendi  bölgesiyle  ilgili  bilgiler de veren Kasuba, özellikle madencilik ve  balıkçılıkta merkez konumunda bulunduklarını kaydetti.
 Misafir heyet,  Başkan  Altepe’ye teşekkür  plaketi  takdim etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat