Loading...

Erbakan Hocamızın izinden gitmeliyiz

İnegöl 8 Ekim 2017 13:55
Videoyu Aç Erbakan Hocamızın izinden gitmeliyiz
A
a

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan dün İnegöl Erbakan Vakfı Temsilciliği’nin açılışı ve konferans vermek için İnegöl’deydi. Dr. Fatih Erbakan açılışta yaptığı konuşmada, “Aldanmayan ve aldatmayan liderler görmek istiyorsak Erbakan Hocamızın izinden gitmeliyiz” dedi.

Milli Görüş’ün kurucusu, 54. Hükümet’in Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vasiyeti üzerine kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı’nın Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan dün İnegöl Erbakan Vakfı Temsilciliği’nin açılışına katılmak ve bir konferans vermek için İnegöl’deydi.  Erbakan’a İnegöl’de 100 araçlık bir konvoyla karşılama yapıldı. Karşılamada İl Başkanı Naim Öztürk, İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan ve çok sayıda teşkilat mensubu hazır bulundu. İkindi namazının ardından programına başlayan Dr. Fatih Erbakan’a esnaf da yoğun ilgi gösterdi. Dr. Fatih Erbakan, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Aktaş ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, “Öncelikle yapılacak olan faaliyetlerin ilçemiz adına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hem başbakan, hem parti genel başkanı ve devlet adamı olarak çok önemli işlere imza atmış ve ciddi süreçleri sevk ve idare etmiştir. Bundan 25-30 yıl önce ifade ettiği birçok konu, proje veya problemin karşımıza çıkması, rahmetli Erbakan’ın ufkunun ve vizyonunun ne kadar geniş olduğunun en önemli göstergesidir” dedi.
İnegöl’ün merhum Erbakan hoca iyi ayrı bir yeri olduğunu belirten Dr. Fatih Erbakan, “Tüm Milli Görüşçüler için ayrı bir yeri var İnegöl’ün. Dolayısıyla bizlerin Erbakan Vakfı mensupları olarak, Milli Görüş davasında yürüyen insanlar olarak, bizim kalbimizdeki yerini vurgulamak gereklidir. İnegöl’ün bizler için manevi değeri çok büyük. Cenab-ı Hak inşallah Erbakan Hocamız döneminden beri 40-50 yıldan beri süren bu gönül bağını ve birlikteliğini inşallah şimdi de bizlere devam ettirmeyi nasip etsin. İnegöl ve İnegöllüler ile olan gönül muhabbetimiz, birlikteliğimizi inşallah Cenab-ı Allah daim kılsın” ifadelerini kullandı.

Necmettin Erbakan gibi isimlerin kolay yetişmediğini ifade eden Aktaş, “Onun adına atfen kurulmuş olan bu vakfın inşallah şehirlerimiz ve ülkemizin geleceği adına önemli projelere imza atması en büyük temennimiz. Bu vesile ile merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu ve Erbakan Vakfı’nın Genel Başkanı olan Dr. Fatih Erbakan’a ve bu konuda emek ve gayret gösteren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Günümüz Türkiyesi’nde, günümüz dünyasında gerçekten fikirlerin çatıştığı, ciddi sıkıntıların ve problemlerin yaşandığı, ülkemiz üzerinde bir sürü hesapların yapıldığı ve konjonktür olarak çok önemli bir mevkide olan Türkiye’nin farklı farklı konular ile nasıl sıkıştırıldığını artık herkes aleni bir şekilde çok rahatlıkla görebiliyor. Ama Allah’a hamdolsun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu ortada. Tabii beraberinde böyle değerli vakıf ve derneklerin faaliyetleri ve dernekleri ile birlikte, Türk insanı daha uyanık ve bilinçli olacaktır. Bu vesile ile şehrimizde böylesi hayırlı bir hizmet için yer aldıkları için başta Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan olmak üzere, tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.
“YILLAR ÖNCE GÖRDÜ”

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan daha sonra İnegöl Erbakan Vakfı Temsilciliği’nin açılışı için temsilcilik binasına gitti. Açılışta bir konuşma yapan Erbakan şunları söyledi: “Milli Görüş’ün ikinci kırk yılında İnegöl’de Erbakan Vakfımızın çatısı altında, Milli Görüş’ün yeniden büyük şahlanışını sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Elbette ki bütün İnegöllüler’e en derin muhabbetlerimizi sunarken ,çok değerli Başkanımız Naim Öztürk Bey’e, misafirlerimize, çok değerli Yalova İl Başkanımıza, Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve bu açılışı gerçekleştirilen Erbakan Vakfı İnegöl İlçe Temsilcimize de teşekkür ediyorum. Erbakan Hocamızın vakfının İnegöl’de açılması son derece tarihi ve önemli bir olaydır.  Erbakan Vakfı’nın açılışını yapmak başka bir vakfın açılışını yapmaya benzemez.

Çünkü Erbakan Hocamızı diğerlerinden ayrı kılan çok hususi özellikleri var. Birincisi merhum Erbakan Hocamızın aldanmayan ve aldatmayan bir lider olması. Erbakan Hocamız 30-40 sene önce, ‘Çocuklarınızı bunların okullarına, dersanelerine göndermeyin. Gönderirseniz bu çocuklarınız dış güçlerin ve emperyalizmin askeri olur’ diye uyarıyordu. Malum örgüt iç yüzünü apaçık bir şekilde ortaya koyuyordu. O dönemde bu terör örgütünün başındakinin ismini pek çoğu ağzına besmeleyle alıyor, ismini duyduğunda ceketinin önünü ilikliyordu. İşte o dönemde hocamız vatandaşları uyarıyordu. Hocamız 25 sene önceli Meclis’teki konuşmasında geçtiğimiz hafta kurulan sözde bağımsız Kürdistan’ın kurulacağını ifade ediyor ve uyarıyordu. Bugün Ortadoğu’da yaşadığımız olayları hocamız yıllar önce birer birer anlatıyordu. Hocamız Güneydoğu’da PKK terörü başladığında, bu teröristleri destekleyenlerin ABD ve Batılı ülkeler olduğunu söylüyordu. Malum medya, ‘Hocam amma yaptın. Bu teröristleri komşu Müslüman ülkeler destekliyor’ diyordu. Hocamız bu malum medyanın söylemlerine karşı çıkıyordu. Bugün görüyoruz ki ABD kendi ağzıyla PKK’ya destek verdiğini, silah gönderdiğini söylüyor. Hocamızın bir diğer hususi özelliği ise, sadece konuşan değil, konuştuklarını yapan bir lider olması.

70’lerde ağır sanayi hamlesi kapsamında iki sene içinde 200’e yakın ağır sanayi tesisinin temelini atmış, bunların 70’ini hizmete sokmuştur. Arkasından yıllar boyunca önce ahlak ve maneviyat demiştir. 1974’te 600 imam hatip okulu ve 5000 Kur’an kursunun açılmasını sağlamıştır. İmam hatip mezunlarının sadece ilahiyat fakültelerine değil, diğer bölümlere de girebilmelerinin önünü açmıştır. Hocamız, ‘Bana ne Amerika’dan’ diyerek, ABD’nin tehditlerine rağmen bu millete Kıbrıs zaferini armağan etmiştir. Bunu sadece Allah’a güvenerek yapmıştır. ABD bunun üzerine Türkiye’ye ambargo uyguladı ancak Hocamız, ‘Sen misin amborgo uygulayan’ diyerek Türkiye’de bulunan Amerikan askeri üslerini kapatarak, Amerikan askerlerini ülkeden göndermiştir. Hocamız yıllarca adil düzen demiştir ve buna dayanarak en büyük maaş zamlarını gerçekleştirmiştir. Millet olarak Erbakan Hocamız gibi, aldanmayan ve aldatmayan liderler görmek istiyorsak, Erbakan Hocamızın fikrini, istikametini taşıyan Erbakan Vakfı’na yönlenmeli ve desteklemeliyiz. Vakfımızın açılışı hepimize hayırlı olsun.” Kaynak : RECEP TAŞÇI-NAZLI KURTGEL / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat