Loading...

Erbakan Vakfı’ndan Alija Derneği’ne nezaket ziyareti

Bursa 21 Şubat 2017 12:44
Videoyu Aç Erbakan Vakfı’ndan Alija Derneği’ne nezaket ziyareti
A
a

Uluslararası Alija Derneği Başkanı Ahmet Sert, Dr. Fatih Erbakan’ın Bursa Şubesi’nin düzenlediği Yeni Bir Dünya Konferansı’na katılmasından sonra Erbakan Vakfı Bursa Şube Başkanı Naim Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl Erbakan Vakfı Başkanı İlhan Baykan bir nezaket ziyaretinde bulundular. 

Uluslararası Alija Derneği Başkanı Ahmet Sert, Dr. Fatih Erbakan’ın Bursa Şubesi’nin düzenlediği Yeni Bir Dünya Konferansı’na katılmasından sonra Erbakan Vakfı Bursa Şube Başkanı Naim Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl Erbakan Vakfı Başkanı İlhan Baykan bir nezaket ziyaretinde bulundular.  Ahmet Sert, konukları dernek üyeleriyle birlikte karşıladı. Konuşmasında uluslararası Alija Derneği hakkında bilgilendirme yapan Sert şöyle konuştu: “Kritik analitik düşünceyi önemseyen, sevdiğimiz, ait olduğumuz İslam düşüncesinin, insana ve topluma ne gibi görev ve sorumluluklar yüklediğini okuyan, düşünen, yorumlayan, anlayan, yaşayan ve hatırlatan öncü bir kuşağın yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Gençlerimizle ilgilenmek, onların elinden tutmak, onlara destek vererek, okumaya, düşünmeye, dünya gidişatı konusunda yeni ufuklar açarak, hayatın gerçek anlamını hatırlatmak istiyoruz. Bir şeyin tamamı yapılamayınca, azıda terk edilmemeli diyerek çalışmaya başladık. İlkelerimizi beş ana maddede topladık. Hakikatin, adaletin, merhametin, liyakatin, meşveretin neticesinde ilkelerimize bağlı kalarak çalışmaya başladık. Şimdi sıra eylem ve harekette. Okumak, düşünmek, fikir üretmek, örnek olarak çocuklarımıza, gençlerimize iyi doğru ve temiz bir dünya bırakabilmek için ilgisiz kalmadık kalmayacağız” dedi.

“EBEDİYETE KADAR DEVAM EDECEK”

Erbakan Vakfı Başkanı Naim Öztürk de Necmettin Erbakan’ın Alija İzzetbegovic ile olan arkadaşlığına vurgu yaptığı konuşmasında, “İki ülke kardeş. Rahmetli olan liderlerimiz arkasında milyonları kardeş yaptı. Erbakan Hocamız vefat ettiğinde İzzetbegovic’in kabrinden getirilen toprak Hocamızın kabrine konulması bu kardeşliğin ebediyete kadar devam edeceğinin bir göstergesidir” dedi. Fatih Erbakan’ın konferansına katılmalarından dolayı teşekkürlerini bildiren Naim Öztürk, 4 Mart 2017 Cumartesi günü İstanbul Abdi İpekçi Salonu’nda gerçekleştirilecek “Aldanmayan & Aldatmayan Erbakan” başlıklı Merhum Necmettin Erbakan Hocayı anma programının davetiyesini takdim ettiler. 
 
Kaynak : Fatma Dillioğlu /Özel haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat