ERDOĞAN HEYECANI

Bursa 14 Ekim 2016 19:33
Videoyu Aç ERDOĞAN HEYECANI
A
a

Önümüzdeki hafta gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili hazırlıkları yoğun tempoda sürdürülüyor. Bursalılara hitap edecek Erdoğan, toplu açılış törenleri de gerçekleştirecek.

TORUN’DAN BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR
Mümin Uslubaş /Özel Haber
Adalet Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’dan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başkanlık yolunun açılmasına katkı sağlayacak olan desteğini memnunlukla karşıladıklarını belirterek teşekkür etti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Dobruca Tesisleri’nde İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ilçe başkanları ve belediye başkanlarının katıldığı ve 22 Ekim Cumartesi günü Bursa’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişiyle ilgili düzenlenen koordinasyon ve bilgilendirme toplantısında bir konuşma yaptı. Torun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye başkanlık sistemine vereceği destek nedeniyle teşekkür etti. Torun, “Bahçeli’nin bu çok önemli başkanlık sistemi karşısında dik duruşunu takdire şayan buluyor, bu dik duruşundan dolayı kendisini kutluyoruz” dedi. Teşkilat olarak 22 Ekim Cumartesi günü Bursa’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ziyareti kapsamında hiçbir aksaklık ya da eksikliğe meydan vermemek için her türlü tedbiri alacaklarını ifade eden İl Başkanı Cemalettin Torun, Cumhurbaşkanının 22 Ekim Cumartesi günü öğleden sonra Bursa’ya teşrif edeceğini, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda Bursalılara hitap edeceğini, gece de BTSO yönetim kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın oğlunun düğün törenine katılacağını söyledi.                                                                   
HEYECAN DORUKTA
Düzenlenen koordinasyon ve bilgilendirme toplantısına eksiksiz katılan AK Partili İl ve ilçe başkanları ile belediye başkanları Erdoğan’ın ziyareti nedeniyle oldukça heyecanlı bir görünüm ortaya koyuyorlardı. Toplantı öncesi salona gelen başta Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik olmak üzere Orhaneli Belediye Başkanı  İrfan Tatlıoğlu, M.Kemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan arasında Cumhurbaşkanının ziyaretiyle ilgili oldukça hararetli bir sohbet dikkat çekerken duymuş oldukları heyecan gözlerden kaçmıyordu.
“GEÇMİŞTEKİ HATALARA DÜŞMEYELİM”
Başkanlık sisteminin geçmişteki hatalara düşülmemesi için önemli olduğuna dikkat çeken Torun, ”Geçmişte Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz dönemlerindeki ve Ecevit-Necdet Sezer’in ters düşmesi ülkemizi nerelere taşıdığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın tüm bu olumsuzlukları görmüş olması hesabıyla Başkanlık sisteminin gelmesini istiyor. Ülkemizde son günlerde artan terör olayları karşısında hükümet ve devletimizin kararlı duruşu güvenlik güçlerimizin amansız takibi ile bu mücadelemiz başarıyla sonuçlanacaktır” dedi.
  “KIRSALDA SIKIŞAN PKK, AK PARTİ’YE SALDIRIYOR”
Güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesi karşısında kırsalda sıkışan PKK’nın AK Parti’ye saldırdığını söyleyen Cemalettin Torun, “Güneydoğulu vatandaşlarımızın terörün karşısında devletinin yanında yer alması PKK’yı köşeye sıkıştırdı. Sıkışan PKK, şimdi Diyarbakır, Şırnak ve Van’da AK Parti mensuplarına saldırıyor. Bu tür olaylar bizi yıldıramaz, tam aksi daha dirayetli ve daha azimli mücadelemiz devam edecektir” dedi. Her geçen gün gelişen ve büyüyen Türk ekonomisi karşısında büyük bir rahatsızlık duyan dış güçlere de seslenen Torun, ”Ne yaparsanız yapın, ülkemizin terör belası karşısındaki zaferini engelleyemeyeceksiniz. Bizim birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe her türlü zorluğun üstesinden geliriz” dedi.
GÖREV TAKSİMİ
Bursa’da açılış törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kez programında hiçbir aksaklığa meydan vermemek için görev taksimi yaptıklarını hatırlatan AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, “Teşkilat olarak partimiz ilçe başkanları ve belediye başkanlarımızla bir araya gelerek görev taksimi yaptık. Amacımız Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi ve en kusursuz bir şekilde ağırlamaktır” diye vurgu yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat