Eskikaraağaç'ta yapılan yatırımlar hizmete açıldı

Karacabey 28 Kasım 2016 15:31
Videoyu Aç Eskikaraağaç'ta yapılan yatırımlar hizmete açıldı
A
a

Bursa'nın Karacabey Belediyesi tarafından leylek dostu Eskikaraağaç köyüne yapılan yatırımlar hizmete açıldı.

 Leylek yürüyüş yolu, sosyal tesis, iskele ve çok amaçlı salon hizmete açıldı. Açılışların ardından davetliler leylek yürüyüş yolunda yürüyerek  Uluabat Gölü’nün eşsiz manzarasına şahitlik etti. Belediye Başkanı Ali Özkan, Eskikaraağaç’ın son 3 yıldır gerek leylek festivali ve gerekse  de köy içerisinde yapılan turizm hamleleriyle adeta göz kamaştırdığını söyledi.

“ÇEŞİTLİ CEMİYETLERE VESİLE OLACAK”
 Başkan Ali Özkan, “Biz köylerde sadece turizmi değil, kırsal kalkınmayı ve girişimci kadınlarımızı da desteklemeye çalışıyoruz. EKADER  bizden çatı tamiri istemişti. Biz de çatıyı yapmakla kalmayıp, çatı katı ile köye çok amaçlı bir salon kazandırdık. Çeşitli cemiyetlere vesile  olacak. Görevimizin sonuna geldiğimizde hayırla yâd edilmek için her mahallemize bir imza atmak istiyoruz” dedi.
 
 ZİYARETÇİLERİ  BÜYÜLÜYOR
 1 buçuk kilometrelik göl kıyısındaki leylek yürüyüş yolu ziyaretçileri cezp ediyor. Göl kıyısında kuşların cıvıltısı eşliğinde ziyaretçilere doğal  bir yürüyüş imkânı sağlanıyor. Türkiye’nin gün batımıyla meşhur Uluabat Gölü ziyaretçileri büyülüyor. Karacabey Belediyesi’nin leylek köyüne  kazandırdığı bir diğer yapı iskele oldu. Seyyar olarak tasarlanan ve dubalar yardımıyla gölün su seviyesindeki değişimden etkilenmeyerek  hizmet vermeye devam eden iskeleden gölde tur atmak isteyen halk ve balıkçılar yararlanacak. Bu arada köye göl manzaralı bir sosyal tesis  de kazandırıldı. Köye gelen ziyaretçilerin hem çay - kahve gibi ihtiyaçlarını karşılayan, hem de Uluabat Gölü’nden çıkan eşsiz tatlı su  balıkları  lezzetlerini halka sunan sosyal tesisin ilgi görmesi bekleniyor
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat