Loading...

Eşkıya ABD, Eşkıya İsrail!

Türkiye 14 Mayıs 2018 21:15
Videoyu Aç Eşkıya ABD, Eşkıya İsrail!
A
a

ABD Başkanı Donald Trump, tüm dünyanın karşı çıkmasına rağmen Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararı dün uygulamaya koyuldu.

ABD Başkanı Donald Trump, tüm dünyanın karşı çıkmasına rağmen Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararı dün uygulamaya koyuldu. Gazze’de Filistinliler kararı protesto etti. İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu onlarca kişi hayatını kaybetti. Yaralı sayısı da 2 bini geçti…
ABD Başkanı Donald Trump’ın tüm dünyayı karşısına alarak attığı adımda en somut gelişme dün yaşandı. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan Washington, Tel Aviv büyükelçiliğini resmen taşıdı. İsrailliler ise bu kararın ardından kutlama planlarken, özellikle Avrupa ülkelerinin önemli bir kısmı karara tepki göstererek Kudüs’e merasim için temsilci göndermedi. Trump ise, “Bugün aldığımız karar İsrail halkının her zaman yanında olduğumuzun göstergesidir” dedi. Açılışı protesto eden Filistinliler, İsrail askerleri tarafından gerçek mermilerle hedef alındı. Gazze sınırındaki çatışmalarda onlarca kişi öldü, binlerce yaralı var…
 
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN:
‘DÜNYANIN ÇİVİSİ ÇIKTI’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Suriye’de yıllardır gözlerinin önünde çocukları katledilen annelere bakıp da ‘Dünyanın çivisi çıktı’ demekten başka ne söylenebilir? ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma yönündeki kararını özellikle de uygulama noktasında çok çok talihsiz buluyoruz. Bu kararı bir kez daha reddediyoruz.  Amerika sorunun bir parçası olmayı tercih ederek, Ortadoğu barış sürecindeki arabuluculuk rolünü yitirmiştir. Bu atılan adımın insanlığın barışına hizmet etmediğini tam aksine, bölgenin ve insanlığın birbirine düşmesi için bölgeyi karıştırmak için adeta bir fitil ateşlemesi olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.
 
BAŞBAKAN YILDIRIM:
'BU BİR ALÇAK KATLİAMDIR'
Başbakan Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. ABD’nin Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını kınayan Yıldırım, “Bugün ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e daha önce taşıma kararı neticesinde büyükelçilik açılışı için İsrail ile beraber Kudüs’te kutlama yapıyor, eğlence yapıyorlar. Aynı zamanda da kendi hakları, bağımsızlıkları, toprakları işgal edilmiş, vatanlarını kurtarmak, feryatlarını dünyaya duyurmak için genç, silahsız siviller o olayı protesto ederken İsrail askeri gözünü kırpmadan 43’e varan masum Filistinliyi şehit ediyor, 2 bine yakın yaralı var. Bu bir alçak katliamdır, şiddetle kınıyoruz. Türkiye olarak bu kararı bir kez daha kınıyoruz ve yok hükmünde sayıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
 CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU:
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’ni Kudüs'e taşımasıyla ilgili, “Gencecik çocuklarımız, evlatlarımız 1960-70'li yıllarda Filistin'in bağımsızlığı için Kudüs'e gitti” diye konuştu. Onların Filistin halkı ve bağımsızlık için gittiklerine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Haklarını savunmak için gittiler. O gencecik çocuklarımızın mezarları Filistin'de. Filistin halkının her zaman yanında olduk. Çünkü biz Mustafa Kemal'in geleneğinden geliyoruz. Bütün mazlum milletlerin arkasında durmak ve onlara destek vermek istiyoruz” ifadesini kullandı.
 
 
PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN VAKFI GENEL BAŞKANI DR. FATİH ERBAKAN:
‘KUDÜS İSLAM’INDIR’
ABD yönetimi, tüm İslam aleminin gözü önünde, İsrail’deki Büyükelçilik binasını Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “ABD yönetimi, tüm İslam aleminin gözü önünde, İsrail’deki Büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıyarak, Dünya Siyonizmi’nin binlerce yıllık ‘Kudüs’ün başkent olduğu Büyük İsrail Devleti’ hayalini gerçekleştirme yolunda en önemli adımlarından bir tanesini atmasına hizmet etmiştir. Tüm bu gelişmeler yaşanırken,  bu ülkelerin Dünya Siyonizmi’nin “Büyük İsrail” planına karşı ortak hareket etmelerini sağlaması, bu bölgede Büyük İsrail yerine, İslam Birliği’nin kurulması için gerekli adımları atması hayati öneme sahiptir. Kudüs İslam’ındır.”

 
 
MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ VE 54. HÜKÜMETİN BAŞBAKANI MERHUM PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN:
‘İSRAİL’E AMERİKA’DA ÜLKE VERSİNLER’
Hayatı boyunca Siyonizm’e meydan okuyan Milli Görüş lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ABD’nin Siyonist İsrail rejimine desteğine ilişkin olarak, “Amerika, İsrail’i çok seviyorsa, İsrail’e Amerika’da bir ülke versin” ifadelerini kullanmıştı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat