Faruk Çelik: Türkiye’yi Bölemediler

Bursa 19 Eylül 2016 20:06
Videoyu Aç Faruk Çelik: Türkiye’yi Bölemediler
A
a

UÜ’nün akademik yıl açılışına katılan Tarım Bakanı Çelik, ülkeyi bölüp parçalamak isteyenlere halkın fırsat tanımadığını belirterek, “Darbe başarılı olamadı, Türkiye şu an Cerablus’ta” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bir insanın isminin başındaki unvanın, terörü meşrulaştıran sözlerini mazur gösteremeyeceğini ifade ederek, aydın olmak için önce insan olmak gerektiğini söyledi. UÜ’nün akademik yıl açılışında ilk dersi veren Bakan Çelik, “Çığır açan çalışmalarıyla dünyada adından söz ettiren akademisyenlerimiz olduğu gibi, önüne konan her metni imzalamayı marifet sanan akademisyenler de olacaktır elbette. Bunu da yadırgamıyoruz” dedi.
ŞU ANDA CERABLUSTA’YIZ
Yaşanan darbe girişiminin temel amaçlarından birinin Türkiye’yi içe kapatmak ve Suriye denkleminin dışında tutmak olduğunu anlatan Çelik,  “Darbe başarılı olamadı, Türkiye şu anda Cerablus’ta” diye konuştu. Türkiye’nin bölünüp parçalanması girişimi karşısında halkın onurlu bir davranış sergilediğini dile getiren Bakan, “Türkiye'yi sömürge haline getirmekler bitti. Türkiye talimatla idare edilmeyecek” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat