Festivalde altın yağacak

Orhangazi 14 Ekim 2016 19:29
Videoyu Aç Festivalde altın yağacak
A
a

Bu yıl 38.'si düzenlenecek Orhangazi Zeytin Festivali’ndeki yarışmalarda dereceye girenlerin başına altın yağacak. Yarışmalarda birinci olanlara 2 adet Cumhuriyet altını, ikinci olanlara 1 Cumhuriyet altını ve üçüncü olanlara ise 1 adet yarım altın verilecek.

38.’si düzenlenecek Zeytin Festivali’ndeki yarışmaların ana hatları belli oldu. Zeytinyağlı yemek ve tatlı yarışması, Zeytin ile alakalı kompozisyon yarışması, Bahçe bakım ve Kaliteli Dane yarışmalarının düzenleneceği komite tarafından belirtildi. Zeytinyağlı yemek ve tatlı yarışmasının son katılım tarihinin 20 Ekim 2016 olduğu belirtilirken, yarışmanın 22 Ekim Cuma günü saat 10.00’da yapılacağı kaydedildi. Zeytinyağlı yemek ve tatlı yarışmalarına katılmak isteyenlerin Orhangazi Halk Eğitim Merkezi’ne başvurmaları gerekecek.
DİĞER YARIŞMALAR
Kompozisyon yarışmasının ise son başvuru tarihinin 14 Ekim olduğu ifade elirken, yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde oluşturulacak komisyon ise 17-19 Ekim tarihleri arasında sonuçları belirleyecek.
Bahçe Bakım yarışmasının son katılım tarihi ise 28 Ekim olarak tespit edildi. Bu yarışmada sonuçlar 7 Kasım’da açıklanacak. Kaliteli Dane Yarışmasına katılmak isteyen üreticiler ise 4 Kasım tarihine kadar başvuru yapacak, sonuçlar 6 Kasım tarihinde açıklanacak. Bu iki yarışmaya katılmak isteyenler ise İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvuru yapacak.
Yarışmalarda Birinci olanlara 2 adet Cumhuriyet Altını, İkinci olanlara 1 Cumhuriyet Altını ve Üçüncü olanlara ise 1 adet Yarım altın verilecek. Ayrıca Zeytinyağlı yemek ve tatlı yarışmasında mansiyon ödülü verilecek. Mansiyon ödülü kazanacak olan yarışmacıya ise 1 adet çeyrek altın hediye edilecek. HABER MERKEZİ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat