Loading...

Fetö’Nün Para Kasasına 10 Yıl Hapis

Asayiş 26 Mayıs 2018 13:06
Videoyu Aç Fetö’Nün Para Kasasına 10 Yıl Hapis
A
a

Milli İstihbarat Teşkilatı’Nın (Mit) Sudan’Da Düzenlediği Sınır Ötesi Operasyonla Yakalanarak Türkiye’Ye Getirilen Ve Fetö’Nün Kasası Olarak Bilinen, Örgütün Üst Düzey Yöneticisi Mütevelli Heyeti Üyesi İş Adamı Memduh Ç’Nin De Aralarında Bulunduğu Sanıklara 2 Yıl 1 Ay İla 10 Yıl 7 Ay 15 Arasında Değişen Hapis Cezası Verdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Sudan’da düzenlediği sınır ötesi operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirilen ve FETÖ’nün kasası olarak bilinen, örgütün üst düzey yöneticisi mütevelli heyeti üyesi iş adamı Memduh Ç’nin de aralarında bulunduğu sanıklara 2 yıl 1 ay ila 10 yıl 7 ay 15 arasında değişen hapis cezası verildi.
Çorum’da Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında 21 sanığın yargılandığı FETÖ çatı davasında karar açıklandı. Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıklar hazır bulunurken, FETÖ’nün para kasası olarak bilinen Memduh Ç., duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS yoluyla katıldı. Duruşmada Memduh Ç, pişman olduğunu belirtirken, diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi.
Mahkeme heyeti “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan G.Ş., A.O.B., A.A., M.H. E.A., R.K., O.P., Ö.E., M.Ç., Ş.Ç., H.B., S.B., M.A. Ü.E., E.E., T.M. isimli sanıklara 2 yıl 1 ay ila 10 yıl 7 ay 15 arasında değişen hapis cezası verirken N.K., O.B., M.A. ve B.K. adlı sanıkların ise beraatına karar verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat