Gaziler yemekte buluştu

Yenişehir 20 Eylül 2017 12:43
Videoyu Aç Gaziler yemekte buluştu
A
a

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Gazi ve yakınları onuruna verilen yemekte bir araya geldi.

Yenişehir Kaymakamlığı tarafından Gazi ve yakınları onuruna verilen yemeğe, İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Hakan Cirit, Emniyet Müdürü Bülent Albayrak Yenişehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hikmet Öztürk, Gaziler, eşleri ve yakınları katıldı.
Yemekte konuşan Belediye Başkanı Süleyman Çelik,” Bugün gerçekten özel bir gün, bizim Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak ayakta durmamızın temel unsurlarından biri olan gazilerimizin bugün gaziler günü, ben bu vesile ile tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, “ Bugün önemli bir gün 19 Eylül Türkiye’de gaziler günü olarak kutlanıyor. Bizim kendi tarihimiz açısından gerçekten gazilik çok önemli ve kutsal bir makam, bu vesile ile rahmetli olan gazilerimize Allahtan rahmet diliyor. Yaşayanlara da Allahtan uzun ömürler diliyorum. Baş tacımız olan gazilerimizin her zaman yanındayız sadece özel günlerde değil onların morallerini yüksek tutmak bizlerin görevidir. Bizlerde Kaymakamlık, Garnizon komutanlığımız ve belediyemiz ile birlikte gazilerimizi aileleri ile birlikte tebrik etmek maksadıyla akşam yemeğinde buluşmayı kutlamalardan sonra uygun gördük dedi.


Yenişehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hikmet Öztürk, “Bizler bu vatan uğruna düşünmeden her zaman canımızı vermeye hazırız. Bu güzel akşam yemeğini organize eden herkese derneğim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon
BuRSaLI 20 Eylül 2017 12:59

Vekile garson yemek getirdi Gazi yemeği kendi aldı bunu da yazsaydınız ya . Ne oldu sizin Erbakancılığınıza yahu? :)

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat