GELECEĞE YÜRÜYORUZ

Yıldırım 7 Ekim 2016 19:54
Videoyu Aç GELECEĞE YÜRÜYORUZ
A
a

Belediye Başkanı Edebali, kapsamlı kentsel dönüşüm projeleriyle Yıldırım’ı geleceğe taşıdıklarını belirterek, “Bu bizim övünç kaynağımız olacak” dedi.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye nezaket ziyaretinde bulundu. İMSİAD ve Başkan Edebali, kentsel dönüşüm hakkında planlar ve atılım konusunda ortaklaştılar.
Geçtiğimiz ay Olağanüstü Genel Kurul’la göreve gelen İMSİAD Yönetim Kurulu, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi, Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezindeki makamında ziyaret etti.  Ziyarette konuşan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır, İMSİAD’ın kuruluş amacı doğrultusunda şehre değer katacak çalışmalar yapmak için çalıştıklarını ifade etti. Gökçadır, kentsel dönüşüm konusuna daha fazla eğileceklerini vurguladı. Bu kapsamda Yıldırım Belediyesi ile birlikte hareket etmek istediklerini söyleyen Gökçadır, “Bundan önce Yıldırım Belediyemiz ile ortak çalışmalara imza atmıştık bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başkanımızın kentsel dönüşüm konusuna ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bizler her zaman kentsel dönüşümün bir plan sonrası yapılmasını aksi halde bina dönüşümünden öte gidemeyeceğini ve sabırla, kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.
“DÖNÜŞÜME İHTİYAÇ VAR”
Bursa’nın yapı stoğunun oldukça kötü olduğunu ve bu kapsamda kentsel dönüşüm için hep birlikte ortak çalışmalara imza atmak gerektiğini belirten Gökçadır, İMSİAD olarak Bursa’yı dönüştürmek için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını da ifade etti. Gökçadır, “Şehrimizin 3 büyük ilçesinde de kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Dönüşümle ilgili planlar yapılırken bu 3 büyük ilçemiz mutlaka birbirleriyle entegre olmalı ve böylece bütünlük sağlanıp yeni arterlerin oluşmasına katkıda bulunmalı. Bursamızın kendine özgü özellikleri var. Bursa’yı en güzel, şehrini tanıyan, şehrine ve şehrinin insanına fayda sağlama gayreti gösteren Bursalı müteahhitlerimizin dönüştüreceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“GÜN SAYIYORUZ”
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşümde insanların yaşamına uygun alanlar yapamazsak tam anlamıyla başarıyı yakalayamayız. Yıldırım’daki en önemli amacımız insanların mağdur olmayacağı bir dönüşüm hamlesini tam anlamıyla gerçekleştirmek olacaktır” şeklinde konuştu. Projesi tamamlanan vizyon projeler hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “Türkiye’nin en büyük spor kompleksi olacak 5 bin kişilik kapasiteye sahip spor kompleksimizin temelini attık. . Ülkemizde bir ilk olacak Bursa'nın en büyük yatırımlarından birisi Sular Vadisi ve Doğa Parkı'nın temeli için artık gün sayıyoruz” dedi.
“VATANDAŞ RIZASI VAR”
Kentsel dönüşüm projesinin temelini ‘vatandaş rızası’ oluşturduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümün başarılı olduğu yerlerde vatandaş ve belediyenin yakın işbirliği gerçekleştirerek bu başarıyı elde ettiklerini görüyoruz. Bu hedef doğrultusunda vatandaşı mağdur etmeden tamamlanacak kentsel dönüşüm bizlerin övünç kaynağı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat