Geleceğin otomobilleri Frankfurt'ta görücüye çıktı

Teknoloji 16 Eylül 2017 17:56
Videoyu Aç Geleceğin otomobilleri Frankfurt'ta görücüye çıktı
A
a

Dünyanın en önemli otomobil fuarlarından biri olan Frankfurt Otomobil Fuarı, bu yıl da birçok önemli yeniliğe ev sahipliği yapıyor.

Yeni modellerin yanı sıra geleceğe yön verecek elektrikli otomobiller ve konseptler de fuarın ilgi çeken modelleri arasında yer alıyor. 2030'lu yıllarda piyasada olması tasarlanan şoförsüz ve direksiyonsuz araçlar fuardan en çok ilgi gören stantlar olurken, akıllı olarak tanımlanan otomobiller için yol altyapısı sinyalizasyon istemlerin, hukuki engellerin kaldırılması gibi çalışmaların yapılması gerekiyor. Akıllı araçlar için Avrupa kıtasının altyapı sorunu olduğu ve ABD'nin daha önce şoförsüz ve direksiyonsuz araçların seyredeceği hesaplanıyor.Bu yıl 67.'si düzenlenen fuarı 300 bine yakın sektör temsilcisi katılarak fuarda sergilenen yeni modelleri ve otomobilin geleceğini konu alan tasarımları yakından gördü. Bine yakın firmanın yer aldığı fuara ayrıca otomobil şirketlerine teknoloji ve tasarım desteği veren 250 şirket de katıldı. 24 Eylül'e kadar açık olacak ve özellikle Alman markaların ağırlığını hissettirdiği fuarda yaklaşık 100 yeni model ilk kez fuarda görücüye çıktı. Fuarın ilk iki günü basın mensuplarına ayrılırken üç gün sektör temsilcilerine ayrıldı. Dünyanın 193 ülkesinde 300 bine yakın sektör temsilcisinin ziyaret ettiği fuar otomobil şirketlerinin kıyasıya rekabetine sahne oldu.Fosil yakıtlı araçların onlarca yıl daha piyasada kalacağını belirten otomobil uzmanların öncelikle fosil yakıtlı araçların elektronikle birleştirilerek daha konforlu hale getirildiğini yakın bir gelecekte ise akıllı otomobiller yollarda yerini alacağı hesaplanıyor.
Fuarın en ilgi çeken araçlarının başında yüz binlerce Euro'luk araçlar geliyor, Mercedes, Porsche, BMW, Audi, Jaguar, Mazeretti, Lamborghini ve Ferrari gibi lüks araçlar fuarda şov yaptı. 24 Eylül'e kadar açık kalacak olan fuarı bir milyonu yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat