Geleceğin Yıldırım’ı buradan yükselecek

Yıldırım 27 Eylül 2016 20:28
Videoyu Aç Geleceğin Yıldırım’ı buradan yükselecek
A
a
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleşeceği merkezimizde hemşehrilerimizin akıllarındaki tüm soru işaretlerini giderecek ve kentsel dönüşümde en önemli aşama olan vatandaş desteğini sağlayacağız” dedi.
Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçenin yüzde 33’ünü yeniden planlayarak Yıldırım’ı modern şehir kimliğine kavuşturmayı amaçlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, inşası tamamlanan Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. 5 bin metrekare kapalı alanda inşa edilen, Yıldırımlılara kentsel dönüşümün öneminin aktarılacağı ve ilçeyi ileriye taşıyacak vizyon projelerin tanıtılacağı Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde dev ekranlı konferans salonu, dönüşüm projelerinin hazırlandığı Kentsel Tasarım birimi, AR-GE birimi,  toplantı salonu ve Kalite Yönetim Temsilciliği bulunuyor. Yıldırım Belediyesi bürokratlarıyla merkezi inceleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşümün proje aşamasında ayrıntılı sosyal doku analizleri, anket ve görüşme içerikli saha araştırmaları ile dönüşümün sosyal ve ekonomik yapıya etkilerini inceliyoruz. Sonuçlar uzmanlar tarafından değerlendirilerek ortaya çıkan bilgiler ışığında dönüşümün yol haritasını oluşturuyoruz. Tamamlanan aşamaların ardından projenin gerçekleşeceği mahalle sakinlerini merkezimize davet ederek akıllarındaki tüm soru işaretlerini giderecek ve kentsel dönüşümde en önemli aşama olan vatandaş desteğini alacağız” dedi.
TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ YOK
Kentsel dönüşümün tam anlamıyla başarıya ulaşabilmesi için dönüşümün gerçekleşeceği bölgelerde sosyal ve ekonomik analiz verilerinin yol gösterici olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Psikolojik, sosyolojik ve ekonomik yansımaları analiz edilmeyen projeler eksik kalıyor, çağdaş ve işlevsel yaklaşımlara uygun çalışmalar olmaktan çıkıyor. Kentsel dönüşüm projelerinin dünyadaki başarılı örnekleri dikkate alındığında ‘insan odaklı’ ve ‘sosyal duyarlılığa sahip’ çalışmalar olduklarını, bilimsel analizlerle, ortak akılla ve katılımcı bir yöntemle hayata geçirildiğini görüyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere, tüm belediye hizmetlerini aynı yöntemle ve özellikle vatandaşlarımızı dahil ettiğimiz katılımcı belediyecilik anlayışıyla hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat