GEMLİK SP kampa girdi

Bursa 14 Kasım 2016 18:24
Videoyu Aç GEMLİK  SP kampa girdi
A
a

Saadet Partisi Bursa İl Teşkilatı’nın düzenlediği geleneksel Armutlu Eğitim Kampı yoğun katılımla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Burdur İl Sorumlusu Ramazan Düzen, ülkenin 454,8 ton altının yurt dışında tutulduğunu, merkezi yönetimin brüt borç stokunun 712,9 milyara ulaştığını söyledi. Düzen, ülkedeki kötü gidişatı Milli Görüşçülerin değiştireceğini belirtti.

Saadet Partisi Bursa İl Teşkilatı’nın düzenlediği geleneksel Armutlu Eğitim Kampı yoğun katılımla gerçekleşti. Geçen yıla oranla tutulan daire sayısında artış sağlanarak 325 daireden bu yıl 347 daireye çıktı.
Armutlu’daki kampta ilk programı Din-Bir Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım’ın sunumu ile başladı. Konuşmasına “İnsan niçin çalışır” diyerek başlayan Yıldırım, “İnsan ya islah için çalışacak ya da ifsat için çalışacak. İnsanlığı bugün içinde bulunduğu terör, işsizlik ve ahlaki yozlaşmanın iyileşmesini istiyorsanız önce şunu bileceksiniz, İslamsız saadet olmaz. Bütün bu olayları doğru şekilde gerçekleştirebilmemiz için ise şuurlu Müslüman olmalıyız” dedi.
FETÖ DEMEK TRUMP DEMEK
Yıldırım, gündemdeki ABD seçimlerini de değerlendirirken, “Trump’ın başkan seçilmesi ile FETÖ’nün  Türkiye’ye iade edileceğini dillendirenlere, şunu söylemek gerek. FETÖ demek, Trump demek. İade etsen ne olacak, etmesen ne olacak. Abdullah Öcalan’ı iade ettiler de ne oldu? İnanın terör eskisinden daha çok katlanarak arttı” diye konuştu.
ALTINLAR YURT DIŞINDA
Kampta ekonomi üzerinde sunumlar gerçekleştiren Burdur İl Sorumlusu Ramazan Düzen de, devletin altın stoklarının önemli bir kısmının yurt dışında bulunduğunu öne sürdü.  Düzen, “3 Kasım 2002 tarihindeki Merkez Bankası altın mevcutları 119,3 ton iken, 16 Nisan 2014 tarihi itibariyle söz konusu miktar 493, 2 tona yükselmiştir. Altın mevcutlarının önemli bir kısmı ihtiyaç duyulduğunda anında dövize çevrilebilmesi amacıyla yurt dışında tutulmakta olup, 16 Nisan 2014 tarih itibariyle yurt dışında tutulan altın miktarı toplamda, 454,8 tondur” dedi.
BORÇ 712 MİLYAR
Hazine Müsteşarlığı’nın her ay yayınladığı merkezi yönetim brüt borç stokunun 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla 712,9 milyar TL olarak gerçekleştiğini kaydeden Düzen, “Bu borç, internet sitesinden duyurduğu halde hala devletin borcu yoktur diyenleri, Hazine Müsteşarlığı’nın internet sitesini incelemelerini öneriyorum” diye konuştu.
Hazineden her yıl ortalama 53 milyar liranın faize aktarıldığını vurgulayan Ramazan Düzen, Türkiye’de vergilerin çok yüksek olduğunu da ifade ederek, bir otomobilin maliyetinin 30 bin lira olmasına rağmen ÖTV, KDV ve ÖTV’nin KDV’siyle fiyatının üç katına çıktığını söyledi. Düzen, “Adil düzende vergiler üretimden alınacak. Bu düzen böyle gitmeyecek. Bu düzeni Milli Görüşçüler değiştirecek” görüşlerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat