Loading...

Gemlik İlce Milli Eğitim’e ziyaret

Gemlik 11 Kasım 2017 14:31
Videoyu Aç Gemlik İlce Milli Eğitim’e ziyaret
A
a

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran gazetemiz muhabirlerinden Merve Özdemir’i makamında kabul etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG yerine gelecek olan sınav sistemini de değerlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Duran, yeni sistemin en başta öğrenciler olmak üzere herkese hayırlı olması temennilerinde bulundu.

 2003 yılında göreve geldiğinden beri her zaman öğrenciler için en iyi hizmeti verebilmek adına canla başla çalışan Gemlik’in güler yüzlü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran gazetemiz muhabirlerinden Merve Özdemir’i makamında ağırladı. Bu zamana kadar öğrenciler ve velilerle sürekli iç içe olduğunu ve doğabilecek sorunları en aza indirebilmek adına tüm ekibiyle çözüm odaklı çalıştıklarını söyleyen Duran, yakın zamanda Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın TEOG’un yerine gelen yeni sınav sistemini açıklamasının ardından, konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Duran, “Bizlerin en önemli görevi ilçede taşra teşkilatı olarak, bakanlığımızın hayata geçirdiği eğitimle ilgili bütün sistem, politika ve projeleri, yine bakanlığımızın talimatları doğrultusunda sorunsuz bir şekilde bütün öğrencilere hak ve adalet noktasında eşit olarak yansıtılmasını sağlamaktır” dedi. “ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZI BİTİRME NOKTASINDAYIZ” 
 Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, konuşmalarına devam ederken, “TEOG’un yerine gelen sistemle ilgili Sayın Bakanımızın açıkladığı gibi öğrencilerimizi yıl boyunca sınav stresinden uzaklaştırmak, okula gidiş gelişlerini kolaylaştırmak, günümüzde bir problem olarak karşımıza çıkan servislerle okullara nakillerin önüne geçebilmek, vb. konularda çözüm getirmek amacıyla, bakanlığımız yeni sistemi getirmiştir. 8’ci sınıftan sonra liselere yerleştirmeyle ilgili bakanlığımızın çalışmalarının devam ettiğini düşünüyoruz. Bize eğitim bölgeleriyle ilgili, adrese en yakın okulların seçimiyle ilgili çalışılmaların nasıl yapılacağı ile ilgili yönergeler iletilecektir. Bizler de o talimatlar doğrultusunda bütün planlamalarımızı yapacağız. 8’inci sınıftan mezun olacak öğrenci sayısı ile 9’cu sınıfların kontenjanlarını eşleştiriyoruz. Mahallelerdeki öğrenci sayılarını değerlendiriyoruz Yani bakanlığımızın TEOG’un yerine geçen sistemi uygulamaya başlattığı andan itibaren yeni sistemi sorunsuz uygulama adına biz gereken altyapı çalışmalarımızı bitirme noktasındayız. İnşallah bu yeni sistem öğrenciler için eve yakın okullara kayıt olma imkanı dolayısıyla da mutlu olmalarına sebep olacaktır. Şimdiden başta öğrencilerimiz olmak üzere bütün eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde açıklamalarında bulundu. 

Kaynak : MERVE ÖZDEMİR / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat