Loading...

Gemlik kan ağlıyor

Bursa 9 Şubat 2018 12:41
Videoyu Aç Gemlik kan ağlıyor
A
a

Kanun Hükmünde Kararname ile Gemlik’te tüm binaların taşınacağı konusunda vatandaşın kafasında algı oluştuğu için hayat adeta durma noktasına geldi. Emlakçısından müteahhidine, sarf malzemecisinden boyacısına kadar herkes kan ağlıyor.

Gemlik’te deprem tehlikesi altında bulunan yerleşim yerlerinin şehrin dışında bulunan yerlere nakledilmesi 24 Aralık’ta yayımlanan 696 Sayılı KHK ile önü açılırken, vatandaşın tüm Gemlik’in taşınacağını kulaktan kulağa yayması tüm esnafı olumsuz etkiledi. Riskli binaların dönüşümü için Manastır mevkiinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 300 hektarlık alan belirlenirken, 100 bin nüfusu aşan Gemlik şehir merkezinin tamamının taşınacağı yönündeki spekülasyonlar ilçede hayatı kilitledi.

“DÖNÜŞMESİNDEN YANAYIZ”

Gemlik’te ilk kentsel dönüşümü gerçekleştirenlerden biri olan Müteahhit Hamza Aygün, “İnsanlar daha önce yapılan 50 bin kişi tabut üzerinde yaşıyor açıklamaları yüzünden zaten ürkmüştü. Bu KHK sonrasında da ekonomik deprem yaşadı. Şimdi bunun giderilmesi için toplantılar ve açıklamalar yapılıyor. Fakat bizim beklentimiz bu sıkıntı nereden meydana çıktıysa oradan düzeltilmesini istiyoruz. 696 sayılı KHK’da belirtlilen 7269 sayılı kanunun Gemlik için uygun olmadığını ve ağır olduğunu düşünüyoruz. Gemlik’in dönüşmesinden yanayız” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU



 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat