Gemlik Körfezi'nde av yasağı

Gemlik 23 Ağustos 2016 15:32
Videoyu Aç Gemlik Körfezi'nde av yasağı
A
a

Bursa’da Gemlik Körfezi'nde balık avına sınırlama getirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca yayınlanan ticari amaçlı su ürünleri avcılığının düzenlenmesi hakkındaki tebliğe göre, Gemlik Körfezi'nde 1 Eylül 2016-31 Ağustos 2020 tarihleri arasında avlanmaya sınırlama ve yasak getirildi.
Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, bu kararın alınmasını sağlayanlara teşekkür ederek, “Trolle avlanma konusunda da bir düzenleme yapılarak Bozburun-Zeytinbağ hattına çekilmesi gerekiyor. 15-20 yıldan beri, odamızı ziyaret eden bakanlarımıza, valilerimize, kaymakam ve belediye başkanlarımıza, her platformda ve her vesile ile, körfezimizde gırgır ve benzeri avlanmalar devam ederse balıkları çocuklarımıza ancak akvaryumda görebileceğini anlattık. Bugün son virajda işin önemi anlaşılmış gözüküyor. Bu kanun tatbik ve takip edilirse körfezimizde her yıl balık çeşitlenecek ve bollaşacak, bütün Bursa’ya yetecek" dedi.
GTSO Başkanı Kemal Akıt, "Bu neticenin alınmasında Gemlik Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Zeki Hazer ve yönetiminin büyük mücadelesi ve emekleri var. Kendilerini gönülden tebrik ediyorum. Ancak ışıkla avlanma yasağında olduğu gibi daha tehlikeli ve balık neslini tüketen trol avcılığının da Bozburun-Zeytinbağ hattından başlatılması lazım" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat