Loading...

GEMLİK NEFES ALACAK

Bursa 18 Temmuz 2018 04:49
Videoyu Aç GEMLİK NEFES ALACAK
A
a

Başkan Yılmaz’ın bizzat takip ettiği kamulaştırma süreci dün itibariyle başladı.

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Emlak İstimlâk Müdürlüğü tarafından 2018 yılı kamulaştırma planlarında yer alan taşınmazlar belediye yatırım programına dâhil edilerek kamulaştırma işlemlerine başlanıyor.

ULAŞIMDAN YEŞİL ALANA…
İmar planlarında yolda kalan Balıkpazarı Mahallesi Alemdar Caddesi 290 ada 28 parselde bulunan 3 katlı bir binanın daha kamulaştırması yapılarak yıkım işlemleri başlatıldı. Yapılan imar düzenlemeleri sonrasında yeni yollar ve caddelerin planlara uygun şekilde düzenlendiğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana, planlı ve modern Gemlik için çalışıyoruz” dedi.

ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMALAR…
Gemlik’in bazı bölgelerinde yaptığımız kamulaştırmalar ile birlikte eğitim alanları oluşturma, yeni meydanlar kazandırma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek depreme dayanıklı ve yaşanılabilir alanlar oluşturmak için çok yönlü çalışmalar yürütüyoruz” diye konuşan Başkan Yılmaz, çalışmaları kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat