Loading...

Gemlik’ten Türkiye’ye uzanan yardım eli

Bursa 24 Mayıs 2018 22:01
Videoyu Aç Gemlik’ten Türkiye’ye uzanan yardım eli
A
a

Gemlik Yardım Gönüllüleri, zor durumda kalan yetişkinlere ve sıkıntıda olan çocuklara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Daha önce bir firmada çalışan Arzu Kömürcü Çam, firma kapanınca bu işi yapmaya karar vermiş. Eşi ve eşinin arkadaşları böyle bir grup kurunca evinin odunluğunda ve ilk yıl 8 çocukla başlayan bu iş 3. yılında 1000 çocuk ve bir sürü yardım kampanyasıyla devam ediyor.
"Bizim belirli ailelerimiz var. Biz bu ailelerimize gidiyoruz, ya da vatandaşlarımız aracılığıyla bize ulaşıyorlar. Biz de ailelere gidip, tespit yapıp, ihtiyaçlarını görüp sosyal medya hesabımızdan paylaşım yapıyoruz. Bazı yardıma muhtaç ailelerimizin evlerini bir saatte bile tamamladığımız olmuştu. Bizim yapamayacağımız bir şey olursa Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşmaya gönderiyoruz. Yaptığımız yardımlar arasında kırtasiye malzemesinden, koltuk takımına kadar aklınıza gelebilecek her şey mevcut. Kadınlar çok fazla var bizim yardıma muhtaç ailelerimiz arasında; Eşinden ayrılmış, şiddet görmüş, ailesinden ayrılmış çok fazla kadın var. Onların evini kurduk ve çocuklarını okula yerleştirdik. Kan davasından kaçıp gelen ailelerin de evlerini kurduk"

"Biz de para desteği yok"

"O kadar insanların güvenini kazandık ki, insanlar buraya gidip geliyorlar sorularını cevapladığımız sürece insanların buraya gidip gelişi arttı. Gemlik'teki çoğu esnaf beni tanır. Onlar da bize yardımcı oluyor. Gemlik'te geçimini ne kadar sürdüren orta sınıf varsa yardımcı oluyor"

"Bir çok İle yardım"                           

Açtıkları sosyal medya hesabından ise öncelikle köy okullarını takip ettiklerini ve öğretmenlerin bu sosyal medya hesapları üzerinden kendilerine ulaştıklarını belirten Çam, "Sosyal medya hesabından köy okulundan öğretmenlerimiz bizlere ulaşıyor. Diyarbakır'a, Rize'ye yardımlarımızı ulaştırdık. Van'a kışlık giysi ulaştırdık. Bu sene ise Diyarbakır, Gaziantep ve Konya'ya yardımlarımızı oluşturduk. Yurtdışından koli koli yardım malzemeleri gönderen gönüllümüz var"
Çam, sözlerini şöyle tamamladı: "Sürekli yardım eden ailelerimizle, yardıma muhtaç olan ailelerimizi birbirlerine koruyucu aile yaptık. 5 yaş minik gönüllülerimiz var. Onlarda küçük arkadaşlarına oyuncak dağıtma ve yardımdan sorumlu."
Kaynak : Caner Karcı - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat