Gençlere ışık tutuyorlar

Bursa 8 Kasım 2016 13:04
Videoyu Aç  Gençlere ışık tutuyorlar
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ‘Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi’ faaliyetlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Alacahırka Mahallesi’ne kazandırılan tarihi dulhane binası, Alacahırka Çocuk Merkezi olarak bölgede yaşayan gençlerin geleceğinin sağlam temellerle kurulmasına yardımcı oluyor. Merkezde çocuk ve gençlere yönelik TEOG sınavına hazırlık Türkçe, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ile birlikte boş zamanlarını iyi değerlendirmek için müzik eğitimleri, halk oyunu, drama, kaligrafi, İngilizce konuşma gibi eğitimler de yer alıyor.
ÜCRETSİZ OLARAK PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK HİZMETİ SUNUYOR
Bursa’yı tüm değerleriyle geleceğe taşımayı ilke edinen Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı kent için sağlıklı toplum oluşturma amacıyla oluşturduğu merkeze devam eden öğrencilerin okul başarılarının arttığı, kayıtlı oldukları okuldaki öğretmenleri tarafından dile getiriliyor. Günde yaklaşık 250 çocuğun hizmet aldığı merkez, çocukların yanı sıra ailelere de ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuyor.
İNGİLİZCE DERSİNİ AKILDA TUTMALARI İÇİN KAHVALTI DÜZENLENDİ
BUSMEK eğitmenlerinin verdiği eğitimlerle takviye etütlere de katılan öğrenciler bu sayede bilgilerini tazeleme fırsatı buluyor. Öğrencilerin İngilizce dersini akılda tutmaları için kahvaltı düzenlendi. Öğrenciler, kahvaltılıkların üzerine İngilizce adlarını yazarak öğrenmiş oldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat