Gıda polisi önerisi

Gürsu 18 Ekim 2016 19:20
Videoyu Aç Gıda polisi önerisi
A
a

Uludağ yolunda at eti keserken yakalanan gıda teröristlerine Bursa kamuoyundan lanetler yağarken, siyasette farklı tarzı ile ortaya attığı çözüm yollarıyla adından söz ettiren MHP Gürsu ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ayhan Önal, ilginç bir fikri gündeme taşıdı. Önal, bu tür olayların önüne geçilebilmesi için gıda polisinin devreye sokulmasını istedi.

MHP Gürsu ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ayhan Önal, artan gıda terörünün önüne geçebilmek için güvenlik noktasında pratik çözüm önerdi. Önal, “Güvenlik güçlerimiz her gün ülke güvenliği, FETÖ, sınır ötesi ve Güneydoğu odaklı terör eylemleri ile meşgul. Bu durumda mesaisinin büyük bölümünü bu amaçla harcıyor. Zabıta ve gıda birimlerindeki personel sayısı ile eğitim yeterli düzeyde değil. Boşaltılan, iş akdi ilişkisi kesilmiş olan güvenlik personeline takviye yapılacağı basında yayınlandı. Bu durumda yeni işe başlayacak polislerimiz için belli bir oranda kontenjan ayrılarak, gıda terörünü bertaraf etmek adına bu işi en iyi bilen gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, veterinerler, biyolog ve kimyagerlerimizi Gıda Polisi olarak iş başı yaptıralım.
Sivil halde yiyecek sektörünü önce müşteri gibi dolaşacak bu polis arkadaşlar, daha sonra cezai müeyyidesi olan devlet kurumu ile gelerek, işletmelere caydırıcı oranda cezalar keserek vatandaşlarımızın sağlıklarını koruyabilir. Daha dün Uludağ’da at kesenler bugün cezai yaptırımların yeterli olmamasından yararlanarak serbest bırakılmışlar. Bursa’dan çıkan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanımızla birlikte 18 vekilimizin bu konuya sahip çıkacaklarını düşünüyorum. Bu konuda ortak bir teklif TBMM’ye verilerek hükümeti harekete geçirebilirler” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat