Giresun’Da Bir İnşaatın Temelinin Kazılması Sırasında Toprak Kayması Meydana Geldi

Asayiş 12 Ağustos 2017 16:18
Videoyu Aç Giresun’Da Bir İnşaatın Temelinin Kazılması Sırasında Toprak Kayması Meydana Geldi
A
a

Giresun’Da İnşaat Temeli Sırasında Toprak Kayması Meydana Geldi. Toprak Kayması Meydana Gelen Alanda Risk Taşıdığı İçin Birçok Ev 10 Gün Önce Boşaltılması Can Kaybını Önledi.

Giresun’da bir inşaatın temelinin kazılması sırasında toprak kayması meydana geldi. Toprak kayması meydana gelen alanda risk taşıdığı için bir çok evin 10 gün önce boşaltılması olası bir faciayı önledi.
Edinilen bilgilere göre, Çıtlakkale Mahallesi Karaağaç mevkiinde bir inşaat firması tarafından bir site yapımı için temel kazılıyordu. Bu sabah saatlerinde ise temeli kazılan alanın üst bölgesinde bulunan ve Fazlı Ulu isimli vatandaşa ait olduğu öğrenilen 3 katlı müstakil bina yaşanan toprak kayması sonucu yan yattı ve mahalleyi şehir merkezine bağlayan yol ise çöktü. Yıkılma tehlikesi olan binanın etrafında ise güvenlik önlemleri alınırken olay yerine gelen ev sahibi Fazlı Ulu sinir krizi geçirerek komşuları tarafından hastaneye kaldırıldı. Temeli atılan inşaatın sahibi ise mahalleye gelerek mahalle sakinleri ile görüştü. İnşaat sahibinin risk alanı içinde olan evlerle alakalı taahhüt verdiği öğrenildi.
Toprak kayması meydana gelen alanda risk taşıdığı için bir çok evin 10 gün önce boşaltılması olası bir faciayı önledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat