Loading...

Göl Yazıevi’nde edebiyat rüzgârı

Bursa 19 Ağustos 2018 22:00
Videoyu Aç Göl Yazıevi’nde edebiyat rüzgârı
A
a

Nilüfer Belediyesi, çalışmalarını tamamlamak için sakin ve dingin bir ortam özlemi duyan yazar ve çevirmenler için hayata geçirdiği Göl Yazıevi’nde konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarına sürekli yeni projeleri ekliyor.
Bu çalışmalardan biri de Gölyazı’daki Göl Yazıevi. Nilüfer Belediyesi, Göl Yazıevi ile bambaşka evrenlerin yaratıcıları, hikâyeleri ya da çevirileri ile okurunu olağanüstü dünyalara götüren yazarlar ve çevirmenlere kapılarını açıyor. Uluabat Gölü’nün kıyısında, Gölyazı’nın girişinde, Aziz Panteleimon Kilisesi’nin hemen yanında Nilüfer Belediyesi tarafından restore edilen iki katlı binada oluşturulan Göl Yazıevi, edebiyat dünyasına yeni bir soluk kazandıracak. İncir ağaçları arasında sakin ve dingin bir yaşam/üretim alanı olarak tasarlanan Göl Yazıevi, ekim ayında toplanacak kurulun ardından konuklarını ağırlayacak. Yazar, şair, çevirmen, akademisyen ve araştırmacılar, Göl Yazıevi ile bambaşka evrenlerin hikâyelerini ya da çevirilerini okuyucu ile buluşturacak, hayal dünyalarında yolculuğa çıkaracak. Göl Yazıevi, Gölyazı halkına komşuluk eden küçük bir köy evi. Yaklaşık 100 metrekarelik kullanım alanına sahip Göl Yazıevi, kalacak yazar ve çevirmenlerin bu süre içinde ihtiyaç duyacakları donanıma sahip. Göl manzaralı odalar tek kişilik yatak, çalışma masası, dolap, televizyon ve klima bulunuyor. Bir ev ortamına sahip olan Göl Yazıevi’nin konuklarına internet erişimi, sıcak su gibi hizmetler de sunuluyor. 
Kaynak : ÖZEL HABER- BÜŞRA GÜNEY
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat