Loading...

GÖZLER ALTEPE’DE

Bursa 19 Ekim 2017 22:36
Videoyu Aç GÖZLER ALTEPE’DE
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek’in bağımsızlığının 25. yılı kutlamaları ve Aliya İzzetbegoviç'in vefatının 14. yılı anma programına katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bosna'da Aliya İzetbegoviç’in anma töreninde mezarı başında dua etti. İzetbegoviç, Aliya’nın ölmeden önce son görüştüğü kişiler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da olduğunu hatırlatarak, “Aliya, Erdoğan'daki lider olma gücünü gördü ve Bosna Hersek'i ona emanet etti. Erdoğan'ın da bu emaneti büyük bir özenle koruduğunu düşünüyorum. Türkiye her alanda bize destek sağlıyor” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Aliya'nın Avrupa’daki Müslümanlar için önemli bir lider olduğunu belirterek, “Aliya'yı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bosna Hersek bizim bir parçamız” ifadelerini kullandı. Bosna Hersek ile Türkiye'nin ortak acı ve sevinçleri paylaştığını söyleyen Altepe, Bosna Hersek halkının mutlu ve güçlü olması temennisinde bulundu.
 
GÖZLER ALTEPE’DE
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarının istifalarına yönelik açıklamasından sonra gözler Başkan Altepe’ye çevrildi. Bosna’da bulunan Recep Altepe’den istifa konusunda herhangi bir açıklama gelmedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat