Loading...

Gran Fondo Marmara için geri sayım

Bursa 20 Eylül 2017 13:56
Videoyu Aç Gran Fondo Marmara için geri sayım
A
a

Uluslararası dev yatırımla gerçekleşecek olan bisiklet yarışında tüm gözler Bursa’ya çevrilirken Gran Fondo Marmara 2017’nin organizasyon yöneticilerinden Ömer Kafkas ve Kemal Pala programla ilgili ilk kez Yeni Marmara Gazetesi’ne açıklamada bulundu.

24 Eylül Pazar günü İstanbul’dan Bursa’ya doğru yol alacak olan yaklaşık 2000 bisikletli sporcunun yarışacağı Gran Fondo Marmara 2017’nin Bursa ayağında son hazırlıklar yapılıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gran Fondo Marmara 2017, 111 ve 53 km uzunluktaki 2 ayrı parkuruyla sporseverleri bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl Bursa’dan başlayıp İstanbul’da sonlanan yarış bu yıl İstanbul Viaport Asia Outlet Shopping önünden start alarak Bursa’da Endülüs Park’ta sonlanacak. Büyük bir finalin yaşanacağı Endülüs Park’ta yarışma öncesi yine finalin gerçekleşeceği yerde proje hakkında açıklamada bulunan organizasyon yöneticilerinden Ömer Kafkas ocak ayından beri çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederken 300 kişilik bir ekip ile hummalı bir çalışma içinde olduklarını belirtip yarış hakkında bilgilendirmede bulundu. Kafkas, “Gran Fondo Marmara 2017 Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlarından birine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2 ayrı parkurun olacağı amatör yol bisiklet mücadelesinde Osmangazi Köprüsü’nden geçen 111 km mesafeli uzun parkur İstanbul ViaPort Asia Outlet Shopping önünden saat 9:00 da start alacak. 53 km uzunluğundaki kısa parkur ise saat 11:00 de Orhangazi’den başlayıp her iki parkurda Bursa’da Endülüs Park’ta büyük bir final ile son bulacak” şeklinde açıkladı.
GÜÇLÜ DEVLET, GÜÇLÜ PROJE

Uluslararası dev organizasyonda sponsorların yanı sıra devlet desteğinin de büyük olduğunu söyleyen Kafkas sporcular için her türlü olanakların ayrıntısıyla düşünülüp hazırlandığının da altını çizdi. Kafkas, “Bu yarışma İstanbul Büyükşehir Spor İstanbul ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çok özel katkılarıyla ve Ulaştırma Bakanlığı’nın Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vesilesiyle tahsis edilen çok özel imkanlarla gerçekleşiyor. Onların bu destekleri olmasa bu yarışın gerçekleşme ihtimali söz konusu bile değil. Dolayısıyla binlerce sporcu İstanbul’dan ve Orhangazi’den yola çıkarak Bursa’ya doğru pedallayacak. Bu organizasyonda bütün sporcular için her ayrıntı düşünüldü. Yemelerinden, içmelerine, sağlıklarından güvenliklerine, yol güzergahlarında ihtiyaç duydukları yeme içme alanları, su ve benzeri ihtiyaçlar düşünülerek, tüm sağlık altyapısı hazırlanarak Bursa’nın tüm kurumlarıyla, büyükşehir belediyesiyle, valiliğiyle, il sağlık müdürlüğüyle, güvenlik birimleriyle tamamıyla entegre edilip herkesin bir araya gelerek çok büyük ve önemli katkıları oldu. Yine çok önemli bir detaydır  ki kapatılan parkur Türkiye’nin en zor parkuru… Milyonlarca insanın yaşadığı, kullandığı yolları biz kapatıyoruz ama tabi ki bunu bizim yapmamız mümkün değil. Devlet himayesi gerekiyor. Dolayısıyla burada en büyük payı ve teşekkürü devletimiz alıyor. Parkurumuzun her aşamasında bizlere destek veriyorlar. Emniyet güçlerimiz her aşamada bütün sporcuların güvenliğini sağlamak için çok üstün bir gayret sarf ediyorlar’’ dedi.
 


“EN BÜYÜK DESTEKÇİ HALK”

Kafkas,  düzenlenecek olan bu organizasyonun Bursa’ya çok ciddi katma değerler bırakacağına inandıklarını söylerken bütün Bursa halkını yarışma günü bu heyecan ve atmosferi yaşaması için davet etti. Kafkas, “Bütün bu organizasyonların gerçekleşmesi için en büyük destekçi halk. Bütün bunlar halk için yapılıyor. Bursa’ya bir katma değer sağlamak için yapılıyor. Sağlık ve spor dolu bir hafta sonu geçirmek isteyen bütün Bursalıları bu özel organizasyona katılımlarını bekliyoruz. Katılamayanları bu coşkuya şahitlik etmelerini bekliyoruz. Çünkü Bursa’nın ilk defa karşılaşacağı bir kalabalık bu. Geçen sene start Bursa’dan verilmişti ama finişin coşkusu bambaşka. Bursalıları 7'den 70'e Endülüs Park’a davet ediyoruz. Burada kendileri için oluşturulmuş çok özel alanlarda mesela dünyanın en büyük bisiklet markalarını burada görecekler, en yeni ürünlere dokunabilecekler. Onlar için harika bir EXPO alanı oluşturduk. Dolayısıyla çok güzel bir yarış Bursa’yı bekliyor. Bütün basın kuruluşlarıyla, özel şirketlerle, kamu desteğiyle biz bu organizasyonu hep beraber hazırladık” ifadelerini kullandı.‘’SPOR BİR KENTİN AYNASIDIR’’

Kafkas,  “Çok iyi kurgulanmış spor organizasyonları bir kentin aynası ve gelişmişlik kriteridir. Avrupa’da hatta dünyada bir spor organizasyonu için komple şehri kapatıyorlar ve biz yavaş yavaş bu yolda ilerliyoruz. Bu organizasyonlarda dünyanın en iyi teknolojileri kullanılıyor. Bisikletli sporcularımızın tamamı bilgisayarla takip ediliyor ve her şeyden öte bütün bu sporcularımızın yarışabilmesi için çok önemli alanlar tahsis ediliyor. Türkiye artık ses getirecek organizasyonlara imza atıyor. Bunlardan Vodafone İstanbul Maratonu ve Spor Fuarı’nın özellikle fuar tarafını biz organize ediyoruz. Dünyanın en büyük çocuk maratonu İstanbul Çocuk Maratonu’nu biz organize ediyoruz. Bursa’ya da dünya çapında organizasyonları adım adım getirmek istiyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe bizleri yanına alarak basın karşısına geçerek çok önemli beyanatlarda bulunmuştu. Bu beyanatlar bizleri bu organizasyonları çoğaltmak için motive ediyor. Biz bundan sonra da benzer organizasyonları çoğaltmak için aynı şekilde üreteceğiz ve çıtayı önümüzdeki yıllarda daha yükseğe çekeceğiz.’’ENDÜLÜS PARK FİNALE HAZIR

Ömer Kafkas finalin gerçekleşeceği Endülüs Park yöneticilerine bir kez daha teşekkürlerini ederken ekip olarak canla başla çalıştıklarını ifade etti. Kafkas, “Tabi finiş alanı diyince Endülüs Park’ın burada çok ciddi bir katma değeri var. Endülüs Park bütün misafirlerinin rahat etmesi için çok ekstra güvenlik önlemleri alıyor. Buraya gelen bütün sporcuların rahat edebilmesi için çeşitli ikramlar hazırlıyor. Elindeki bütün personel imkanıyla organizasyonun en başarılı bir şekilde geçmesi için her gün toplantı üstüne toplantı yapıyorlar. Burada kurumların yeri ayrı ayrı önemli ama yük biraz daha ev sahibi olduğu şehir kadar Endülüs Park'ın omuzlarında. Bunun altından kalkmak için her bir birimiyle destek sağlıyorlar ve hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi. Endülüs Park Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Kurucu Ortaklarından Mustafa Barutçuoğlu da  böyle bir organizasyonda yer almanın kendilerini son derece mutlu ettiğini söylerken Gran Fondo Bursa ekibinden Ömer Kafkas ve Kemal Pala’ya sonsuz teşekkürlerini ifade etti. Barutçuoğlu, ’’Biz bu şekilde dünya çapında düzenlenen bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Bizlerin de zaten asli amacı kâr getirici yatırımlar yapmakla birlikte sporu ve sosyal sorumluluğu destekleyici çalışmalara da ortak olmak. Biz o gün Türkiye ve dünyanın her yerinden gelecek sporcularımıza, diğer sponsorlarımızı ve herkesi bütün personelimizle, teknik ekibimizle en kusursuz şekilde ağırlamak için elimizden geleni yapacağız. Bu tip spor faaliyetlerinin çok gelişmesi lazım. Bunun en iyi yollarından biri bu ve bu tür benzeri yarışmalar. Bundan sonra da bu tür etkinliklere kapımız her zaman açık olacak. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ederken Gran Fondo ekibinden Ömer Bey ve Kemal Bey gibi profesyonel bir ekiple çalışma şansını bulduğumuz için çok mutluyuz. Hep birlikte çok güzel bir iş çıkaracağız. Bu arada organizasyonda 1. yılımıza denk geliyor aynı zamanda bizim için 1’inci yaş günü hediyesi gibi de olmuş oldu diyebiliriz. Bunun içinde ayrıca mutluyuz’’ açıklamalarında bulundu.

Kaynak : Merve ÖZDEMİR / ÖZEL HABER
1000
icon
Semra 20 Eylül 2017 15:19

Sehrimize sporu getiren ekibi yurekten tebrik ederim👏👏

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat