Gurbetçi gençlerden Bursa ziyareti

Bursa 21 Ekim 2016 15:26
Videoyu Aç Gurbetçi gençlerden Bursa ziyareti
A
a

Almanya’da yaşayan Türklerin çocukları Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Hayat Bildungsakademie Derneği tarafından organize edilen Türkiye turuna Almanya Darmstadt’dan gelen 41 öğrenci katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık’ın ağırladığı öğrenciler, Bursa’da gördükleri ilgi ve misafirperverlikten memnun kaldı. Karlık, “Tarih ve medeniyetin başkenti, UNESCO Kültür Mirası Bursa’ya geldiğiniz için çok mutluyuz. Ulu şehir Bursa, medeniyetin izlerini taşıyor. Bursa ile Darmstadt kardeş şehir. 45 yılı aşkın bir kardeşlik geçmişimiz var. Geleceğimizde de kardeşliğimizin bütün güzelliklerini yaşamak için birlik ve beraberliğimize önem veriyoruz” diye konuştu.
BİLGİ VERDİ SORULARI YANITLADI
Başkanvekili Karlık, Bursa hakkında bilgiler verdiği ve öğrencilerin sorularını cevapladığı ziyarette, “Bursa için her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız hızla sürüyor. Bütün dünyada da barış ve huzur içinde yaşansın istiyoruz” dedi.
HEDİYELER VERDİ FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ
Başkanvekili Karlık, Bursa’ya mahsus hediyeler verdiği gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gördükleri ilgi ve destekten dolayı mutluluk duyduklarını anlatan gençler, İstanbul ve Çanakkale’nin ardından geldikleri Bursa’da Türk olduklarını hissettiklerini dile getirdi. Gençler, Bursa’da tarihi ve turistik mekanların yanı sıra Uludağ’ı da gezecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat