GÜRSU, TARIMLA AYAĞA KALKACAK

Gürsu 16 Ekim 2016 19:50
Videoyu Aç GÜRSU, TARIMLA AYAĞA KALKACAK
A
a

Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, Gürsu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Gürsu Ziraat Odası Başkanı Kamil Dönmez’in de destek verdiği Başkan Aydın “İlçede Ziraat Fakültesi kurulmalı” dedi.

ERDAL ORHAN
Tarım A.Ş. ile ilgili olarak atılan fikrin hayata geçirilmesi gerektiğini düşündüğünü söyleyen Ziaat Odası Başkanı Kamil Dönmez “ İlçemizde bir süreden beri atıl halde kalan bir tesisin Tarım A.Ş. tarafından işletmeye tekrar alınarak eski canlı günlerine dönmesine en çok biz seviniriz. Tarım A.Ş’nin bu yönde adım atarak Bursa çiftçisine destek olmasını destekliyoruz. Ovamızda ağırlıklı olarak meyve üretimi yapan 3 bin çiftçimiz var. İdarecilerimiz eğer uygun görürse Tarım A.Ş.’nin Gürsu İşletmelerine ova çiftçileri olarak işletmesine talibiz. Tarım A.Ş’nin bu işletme hakkı bize tanınırsa sadece meyve ve sebze almasını değil, alınan ürünleri ambalajlı marka değerleri yaratarak, başta AB olmak üzere Rusya ve diğer pazarlara ulaştırmayı hedefliyoruz. Diğer ilçelerimizde de Tarım A.Ş. çiftçilerimizi üzerinde düşündüğümüz sistemimize ortak etsin. Topraktan kazandığımızı, vatandaşlarımızla paylaşalım. Bununla ilgili projemizi hazır, tamamladık” dedi
‘SANAYİCİ OLARAK
ZİRAAT’E DESTEĞE HAZIRIZ’
Ziraat Fakültesi içinde destek bir süre önce adını Uludağ OSB yapan GÜSAB’dan geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın “Eğitim için her türlü maddi ve manevi desteğe hazırız” dedi. 2 sanayi tesisinin birleşmesinden sonra çalışmalarını hızlandırdığını açıklayan Yunus Aydın “2 OSB birleşince sorumluluk alanımızla birlikte sosyal konulara duyarlılığımızda artmış oldu.
İlçe belediyesi elde ki imkanlar dahilinde kamusal alanlarda çarpık yapılaşmalarında üzerinde hissettirdiği baskı nedeni ile kamulaştırma da arsa üretemiyor. Kestel merkezli açılan Bursa Teknik Üniversitesine bağlanabilecek , ilçemizde yapılacak olan bir Ziraat ve Veterinerlik Fakültesine halkımızın da yapacağı desteğe omuz vermeye hazırız.
Sanayimizin içinde atıl halde bulunan,120 dönümlük arazi içinde yaklaşık 42 bin metrekare eğitim alanı oluşturduk. Bu amaçla bu alanı Üniversite birimine tahsis edebiliriz" dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat