"Öğretmenlerimiz bizim baş tacımız”

Kategori: Bursa - Tarih: 24 Kasım 2016 12:20
"Öğretmenlerimiz bizim baş tacımız”

AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

 Milletvekili Hüseyin Şahin, öğretmenliğin en kutsal mesleklerin başında geldiğini belirterek, “Geleceğimizin mimarları olan sevgi ve şefkat  kahramanı, fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en kalbi duygularla kutluyoruz. Öğretmenler, bir milletin  geleceğini şekillendiren, geleceğin emanet edileceği kuşaklara yön veren, çok değerli insanlardır” dedi.
 Hüseyin Şahin, çocukların ve gençlerin ahlaki ve kültürel değerlerle donatılıp, düşünen, okuyan, sorgulayan ve uygulayan bireyler olarak  yetiştirilmesini öğretmenlere bağlı olduğunu vurgulayarak şunları da söyledi:
“MANEVİ DEĞERLERİMİZ ÖZÜMSEMİŞ NESİLLERLE MÜMKÜNDÜR”
“Yaşadığımız yüzyılda çağdaş dünyaya ayak uyduracak, yarışacak, ekonomide, diplomaside, küresel rekabette başarılı olacaksak bunu  eğitimle gerçekleştirebiliriz. Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi  değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkündür. Bu vasıfları haiz kuşakları yetiştirecek olanlar ise öğretmenlerimizdir. Öğrencilerinin ruh ve  beden sağlıklarını ön planda tutan, mesleğini ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle icra eden öğretmenlerimiz; inanıyorum ki bundan sonra da  farklı düşüncelere daima saygı duyan ve tam demokrasiye içtenlikle sahip çıkan nesiller yetiştirecektir”.
 

http://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/-ogretmenlerimiz-bizim-bas-tacimiz--54955.html