İTSO'dan “maliyet yönetimi” eğitimi

Kategori: Bursa - Tarih: 16 Kasım 2016 17:25
İTSO'dan “maliyet yönetimi” eğitimi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), üyelerinin kendilerini geliştirmeleri için eğitim seminerlerine devam ediyor.

40 saatlik “Maliyet Muhasebesi ve Maliyet Yönetimi Eğitimi” 80 kursiyerin iştirakiyle başladı. 25 Kasım tarihine kadar devam edecek eğitime oda üyesi firmalardan 80 kişi katılıyor. İTSO Başkanı Metin Anıl, eğitimin amacının işletmelerin daha kârlı bir yapıda yönetilmesini sağlamak olduğunu söyledi.
“MALİYET MUHASEBESİ VE YÖNETİMİ HAKKINDA BİLGİ VERİLECEK”
İşletmelerin maliyet unsurlarının analiz edilmesi, kârlılığın artırılması ve büyüyerek varlıklarını devam ettirmeleri için yapılacakların detaylı olarak anlatılacağını belirten Anıl, "Odamız konferans salonunda başlattığımız eğitim, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İşleme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Orhan Bozkurt tarafından veriliyor. Eğitim sırasında katılımcılara maliyet muhasebesi ve yönetimi hakkında bilgi verilecek. Eğitim sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek" dedi.
"İHTİYAÇ DUYULAN HER ALANDA EĞİTİMLER DÜZENLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ"
Metin Anıl, işlemelerin maliyet unsurlarının analiz edilmesi, kârlılığın artırılması ve büyüyerek varlıklarını devam ettirmeleri için maliyetlerin doğru yönetilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. İTSO'nun üyelerinin ve çeşitli kademelerdeki personellerinin en iyi donanıma sahip olmaları maksadıyla bir dizi eğitim programı yaptığını belirten Başkan Metin Anıl, "İhtiyaç duyulan her alanda eğitimler düzenlemeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.
Anıl’ın konuşmasının ardından Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi İşleme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Orhan Bozkurt 40 saat sürecek eğitim başladı. 25 Kasım kadar devam edecek eğitime oda üyelerini muhasebe birimlerinde çalışan 80 kişi katılıyor.
 

http://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/itso-dan--maliyet-yonetimi--egitimi-54720.html