Milletin Meydanı 15 Temmuz’a Hazır!

Kategori: Bursa - Tarih: 12 Temmuz 2017 22:34
Milletin Meydanı 15 Temmuz’a Hazır!

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Bursalılar yine demokrasi nöbeti tutacak. Osmangazi Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı açılışa hazır. Faaliyetler, sabah namazına kadar devam edecek.

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hâlâ gündemdeki yerini koruyan ve yakın tarihe damgasını vuran 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Bursalılar yine meydanda olacak. Demokrasi zaferinin kutlanacağı, aynı zamanda da şehitlerin anılacağı Bursa’daki etkinlikler 15 Temmuz Cumartesi günü sabah 10.00’da başlayacak, aynı gün saat 19.30’da da Demokrasi Meydanı’nın açılışı yapılacak. Açılışın ardından başlayacak demokrasi nöbetinde Tuluyhan Uğurlu ve Uğur Işılak konserleri düzenlenecek.

“HALK EN GÜZEL CEVABI VERDİ”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin millet tarafından durdurulduğunu hatırlatarak,“Bizler 27 gün Bursa’da meydanda sabahladık. O gece sabahladığımız meydanın adını 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirdik” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de şöyle konuştu: “15 Temmuz bir darbe girişimi miydi neydi, belli değil. Bu olsa olsa millete karşı yapılan bir saldırıydı. Yok edildi, gitti. Allah onları kahretsin, Allah onların belalarını versin.”

DEMOKRASİ MEYDANI HAZIR

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı açılışa hazır. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bizler bu meydanı vatandaşın daha rahat kullanabileceği bir hale getirmiş olduk” dedi.
 

http://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/milletin-meydani-15-temmuz-a-hazir--101228.html