Modern mahalle konağı açıldı

Kategori: Bursa - Tarih: 30 Kasım 2016 19:12
Modern mahalle  konağı açıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’in Çelebi Mahallesi’nde 1 milyon liralık yatırımla inşa edilen mahalle konağı hizmete açıldı. 380 metrekare alana 2 kat olarak inşa edilen mahalle konağında 2 kahve, doktor odası, sağlık ocağı, kuaför ve düğün salonu bulunuyor.

kuaför ve düğün salonu bulunuyor. Konağın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 1070 mahallesinin tümüyle şehir merkezindeki imkanlara kavuşmasını istediklerini söyledi. Çelebi Mahalle Konağı’nın da bu çalışmalar kapsamında inşa edildiğini ifade eden Altepe, yaklaşık 1 yıl önce temelini attıkları konağın açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını anlattı. Altepe, “İnşallah burası çok amaçlı birçok cemiyete ev sahipliği yapacak. Vatandaşlarımız başta sağlık olmak üzere, düğün ve toplanma organizasyonlarını burada gerçekleştirecek. Birçok devlet binasından daha güzel bir yapı oldu” dedi.

SORUNLAR BİTİYOR
Kaymakam Abdullah Çiftçi ise, mahalle konağının hayırlı olmasını dileyerek, Büyükşehir’in ilçe belediyeleri için büyük fırsat olduğunu dile getirdi. Bütünşehir Yasası’yla birlikte tüm yetkilerin Büyükşehir’e devredildiğini hatırlatan Çiftçi, hizmet almak isteyen belediyelerin bunu iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Çiftçi, “Kısa süre geçmesine rağmen Büyükşehir’in çalışmalarıyla ilçede alt yapı ve kanalizasyon sorunu kalmadı. Son yapılan bu eser de çabası oldu. Bizim hükümet konağımızdan bile daha güzel görünüyor. Doğru projeyi seçerek, Büyükşehir’in imkanlarından yararlanmalıyız” diye konuştu.
Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, bir eseri daha ilçe halkının hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Çelebi’nin mahallelerin tamamında bulunması gereken bir yapıya kavuştuğunu söyleyen Çelik, “İnşallah vermiş olduğumuz sözleri bir bir hayata geçireceğiz. Şehir merkezinde bulunan yatırımlarımız, inşallah 61 mahallemizin tamamında gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

http://www.yenimarmaragazetesi.com/haberprint/modern-mahalle--konagi-acildi-55201.html