HAKKARİ'de 5 Ton Patlayıcıyla İntihar Saldırısı Gerçekleştirildi

Türkiye 9 Ekim 2016 15:19
Videoyu Aç HAKKARİ'de 5 Ton Patlayıcıyla İntihar Saldırısı Gerçekleştirildi
A
a

Hakkari Şemdinli'de PKK tarafından askeri noktaya dalış yapılarak gerçekleştirilen İntihar saldırısı sonucu, 10'u asker ve 8 sivil olmak üzere 18 kişi hayatını kaybetti.

Başbakan Binali Yıldırım düzenlenen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım programında yer alan bir toplantıya katılmak üzereyken gelen Hakkari Şemdinli'deki terör saldırısı haberine ilişkin olarak kameraların karşısına geçti. Resmi bilgi ve tespitleri paylaşan Başbakan şunları söyledi:
5 TON PATLAYICI İLE İNTİHAR SALDIRISI
"Bugün Hakkari ilimizde bağlı Şemdinli'de bölücü terör örgütü tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir. 5 ton patlayıcı ile kontrol noktasına dalıp intihar saldırısı meydana gelmiştir."
TERÖRÜN İMKAN VE KABİLİYETİ KISITLANMIŞTIR
""Türkiye'nin mücadelesi kararlılıkla sürecek. Bu konuda yapılacak eylemler ve başlıca terör faaliyetleri bizim Türkiye'nin istikbali için elimizden gelen tüm çalışmaları yapacağız. Kırsaldaki operasyonlardaki üstün başarı terör örgütünün gücünü imkan kabileyetini kısıtlamıştır. Can havli ile bu gibi intihar saldırıları yapmaktadırlar. Birçok yerde bu ve bunun gibi eylemler gerçekleşmeden engellenmektedir. Fakat kimisi de bu şekilde aradan kaçmaktadır. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat