Loading...

Hakkari’De Gerçeğini Aratmayan Umke Tatbikatı

Türkiye 14 Mart 2018 18:10
Videoyu Aç Hakkari’De Gerçeğini Aratmayan Umke Tatbikatı
A
a

Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına Bağlı Umke Tarafından Kırıdağ Köyünde Yapılan Tatbikatın İlk Ayağı Gerçeği Aratmadı.

Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı UMKE tarafından yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.
Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı UMKE tarafından kent merkezine 25 kilometre mesafede bulunan Kırıkdağ köyünde tatbikat düzenlendi. Senaryo gereği depremde göçük altında insanların bulunduğu anonsunun ardından ekipler hemen olay yerine intikal etti. Toprak evde göçük altında kalan iki kişi, ilk müdahaleleri yapılarak enkaz altından çıkartıldı. Enkaz altındaki kişinin "Önce oğlumu kurtarın" feryatları ve enkaz başında bekleyen bir çocuğun "Babamı kurtarın" feryadı gerçeği aratmadı. Rollerini en güzel şekilde yerine getiren Kırıkdağ köyündeki çocuklar tatbikata ayrı bir renk kattı.
Tatbikat sonrasında açıklamada bulunan yetkililer, amacın her türlü afete maruz kalmış kişilere yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek, doğru ve çabuk müdahale etmek, ölü ve yaralı sayısını kabul edilebilir rakamlara indirgemek olduğunu ifade ettiler. Depremlerde, çoklu trafik kazalarında ölümlerin yüzde 80’inin ilk saatler içinde olduğunu dile getiren yetkililer, doğru ekip ile doğru müdahalenin önem kazandığını söylediler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat