Halep’e yardım eli

Bursa 12 Kasım 2016 18:59
Videoyu Aç Halep’e yardım eli
A
a

İnegöl İHH tarafından okullarda başlatılan un kampanyası öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı..

RECEP AYDIN
İnsani Yardım Vakfı (İHH) İnegöl Şubesi’nin İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazdığı yazı ile başlayan kampanya bütün okullardan ilgi görüyor.
 
Halep için un yardımı adı altında başlatılan kampanya İnegöl’de toplanılan unların kamyonlarla Halep’e gönderilmesiyle amacına ulaşmış olacak. Kampanya için bir süre tahdidi olmadığını söyleyen yetkililer, Halep’te yaşanan dramı anlatarak oradaki insanların açlıkla karşı karşıya kaldıklarını ve buna sessiz kalamayacaklarını bu nedenle de un kampanyasını bu maksatla başlattıklarını belirttiler.
Temel gıda ihtiyaçlarından olan un, İnegöl okullarında başlatılan kampanya ile toplanarak Halep’te ki savaş mağdurlarına ulaştırılacak.  İHH yetkilileri önce İnegöl ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazdıkları bir yazı ile Halep’te yaşananları dile getirdiklerini ve İnegöl ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de konuya kayıtsız kalmadığını, okullara konu ile ilgili bir yazı yazarak bu kampanyayı başlattıklarını belirtiler.
İnegöl Naire Çikayeva Anadolu Lisesi Müdürü Cavit Yakşi kampanyaya İnegöl’de ki bütün okulların katıldığını kendi okullarında ise kısa sürede 80 çuval una ulaştıklarını söyleyerek “ Halkımız çoluk çocuk demeden yanı başımızda yaşanan bu drama seyirci kalmak yerine oradaki kardeşlerinin yardımına koşmak için elinden geleni yapıyor. İHH vasıtası ile başlatılan bu kampanyada 200 çuval un bir kamyona yüklenerek Halep’e gönderilerek onların açlıktan ölmemeleri için bir katkı sağlamaya çalışıyoruz. Başta ilçe milli eğitim müdürlüğümüz olmak üzere bütün okul müdürlerimiz ve öğrencilerimiz bu kampanyaya ellerinden gelen desteği veriyorlar. Biz de kısa bir sürede 80 çuval una ulaştık. Amacımız bunu 200 çuvala tamamlayıp kamyon ile Halep’e ulaştırmak.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat