Hapisten kurtaran fotoğraf

Bursa 27 Kasım 2016 17:55
Videoyu Aç Hapisten kurtaran fotoğraf
A
a

Bursa'da geçen eylül ayında, 40 yaşındaki N.D.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan 27 yaşındaki M.T. ve 38 yaşındaki S.A., ilişki öncesi çekilen selfie görüntüleri sayesinde tahliye oldu.


Geçen eylül ayında Osmangazi’de iddiaya göre, daha önce yerel radyolarda çalışan N.D., internet üzerinden radyo kurmak isteğini arkadaşı M.T.'ye söyledi. M.T. de kendisinin bu işlerle uğraşan arkadaşı S.A.'ya anlattı. Olay gecesi buluşan üçlü, bir araçla Uludağ yoluna çıktı. Burada S.A. ve N.D. alko aldı. Gece saat 01.00 sıralarında, iddiaya göre N. D.’nin kabul etmesi üzerine M.T. ile birlikte, S.A.'nın evine gittiler. Ertesi gün polis merkezine giden N.D., iki arkadaşın kendisiyle zorla ilişkiye girdiklerini söyleyerek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan M.T. ile S.A. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Haklarında, 'Irza geçme, alıkoymak, hürriyeti tehdit, darp' suçlarından 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan M. T. ve S.A.'nın yargılanmasına başlandı.

“KABUL ETMİYORUM”
Duruşmada ifade veren S.A. şunları anlattı: “Olay günü üçümüz buluştuk. Uludağ yoluna gittik. M.T., alkol kullanmıyordu. Ben ve N.D. bira içtik. Üşüdüğüm için eve gideceğimi söyledim. M.T. benimle kalıyordu. N.D., 'Ben de gelirim' dedi. Birlikte evime gittik. M.T. işi olduğunu söyleyip evden ayrıldı. N.D. ile rızasıyla birlikte olduk. Aldığım alkolün etkisiyle sızıp kalmışım. Bir ara M.T. ile N.D.’nin tartışma sesleri üzerine uyandım. N.D., 'M.T., beni öpmüyor, geri itiyor' diye sitem ediyordu. Yeniden yattım. Sabah kalktığımda M.T. ve N.D.’yi aynı yatakta yatarken gördüm. Daha sonra N.D.’yi evine bıraktım. Suçlamaları kabul etmiyorum."

“BANA SAPKINLIĞI VARDI”
Dilek ismiyle tanıdığı N.D.'nin arkadaşı olduğunu söyleyen M.T. de savunmasında şunları söyledi: "N.D., sanal radyo kuracağını söyleyip, bana katılıp katılmayacağımı sordu. Ben de arkadaşım S.A.'ya söyledim. Ertesi gün N.D.’yi evinden alıp dağ yoluna konuşmak için çıktık. Sonra S.T.'nin evine gittik. Ben sigara almak için evden çıktım. Sabah döndüğümde ikisinin cinsel ilişkide bulunduklarını anladım. N.D., bunu beni kıskandırmak için yapıyordu. Daha önceden bana sapkınlık derecede bağlılığı vardı. Suçlamaları kabul etmiyorum."

“UYUŞTURUCU KULLANDILAR”
Kendisini çevresindekilerin Dilek olarak tanıdığını ifade eden N.D. ise ifadesinde sanıkları suçlayarak şöyle dedi: "Eve S.A., davet etti. M.T. dışarıya esrar almaya gitti. Ben evden gitmek istedim. Beni tehdit ettiler ve 'öldürürüz' dediler. S.A., kendinde değildi, sarhoştu. Arkadaşını telefonla arayıp esrar muhabbetti yaptılar, S.A., evde esrar ve alkol aldı. Ben almadım. Kendi evimde iken alkol almıştım. Ben radyo konusunu konuşacağız zannettim. S.A. üşüdüğü için eve gideceğini söyledi. Ben de yıllardır tanıdığım için evlerine gittim. Ancak, isteyerek birlikte olmadım. M.T. kolumdan tutup S.A. zorla ilişkiye girdi. Sonra ikisi aynı anda ilişkiye girdi. Ağladım, sinir krizi geçirdim. Daha sonra S.A. beni eve bıraktı. İki sanıktan da şikâyetçiyim."  N.D., M.T. ile daha önce ara sıra görüştüğünü, ancak iddia edildiği gibi kendisine karşı sapkınlık derecesinde bağlılığı olmadığını öne sürdü.
 
DURUŞMA ERETELENDİ
Duruşmada tekrar söz alan S.A. esrarı birkaç kez sigara içine konulduğu için yanlışlıkla içtiğini öne sürerek, N.D.'nin sürekli esrar kullandığını iddia etti.  Duruşmada ifadelerin alınmasının ardından M.T. ve S.A.’nın avukatları, mahkeme heyetine N.D. ve sanıkların olay gecesi samimi halde çekilen M.T.'nin cep telefonundaki selfie görüntülerini delil olarak sundu. Avukat, "Mağdur, olay gecesi şarjının bittiği söylediği cep telefonu ile internet ortamında şarkı paylaşmıştır. Tecavüz olayı yaşanmamıştır. Çünkü çevredeki evler birbirlerine çok yakın olduğu için bağırma halinde çevreden duyulması gerekirdi. Birlikte çekilmiş fotoğrafları mevcuttur. Şoför mahallinde üçü bir arada selfie yapmışlar. N.D. ortalarında oturmuş. Müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum" dedi.  Mahkeme heyeti, S.A. ile M.T.'nin tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat