Hastanedeki dayağa sendikadan tepki

Gemlik 14 Ekim 2016 20:08
Videoyu Aç Hastanedeki dayağa sendikadan tepki
A
a

Gemlik Devlet Hastanesinde güvenlik görevlisine yönelik saldırıya tepkiler artıyor.

Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne bağlı, diş hastanesinde yaşanan olayda Kulak Burun Boğaz Uzmanı ile tartışan kişiler, sonrasında güvenlik görevlisi ile kavga etmiş, saldırı sonrasında güvenlik görevlisi Recep Durmuş'un parmağı kırılmıştı. 21 gün iş görmezlik raporu verilen güvenlik görevlisine sahip çıkmak amacıyla HAK-İŞ Sendikası yöneticileri, Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesini ziyarette bulundu.
ÜVEY EVLAT GİBİYİZ
Hastane önünde mağdur Recep Durmuş'un da katıldığı açıklamada, Sendika yöneticileri, “Bu arkadaşımızın başına gelen olayların bizlerin de başına gelmeyeceğini kim söyleyebilir? Güvenlik görevlileri, devlet malını, devlet memurunu, devlet personelini, hasta ve yakınlarını korumak ile mükelleftir. Lakin, koruduğumuz kişilerin ilgisiz kalmaları ve bizzat koruduğumuz kişiler tarafından üvey evlat muamelesi görmek, bizleri ziyadesi ile üzmüştür” dedi.
GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ
Saldırı doktorlara veya diğer sağlık çalışanlarına yönelik yapılması durumunda dava açıldığını belirten yöneticiler, “Bizler onlar için burada olmamıza rağmen, yaşanan olayda bile durumumuz sorulmuyor. Biz onlar için önemli olmasak da, görevimizin başında duracağız. Genel sekreterlikten ricamız, 150 yataklı bir hastanede, iki kişi ile güvenliğin sağlanamayacağını anlamak için, illa can kaybı mı yaşanması gerekiyor? Sağlık çalışanlarına uygulanan Beyaz Kod uygulamasını talep ediyor ve yönetimi göreve davet ediyoruz" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat