Hastanelerde 700 bin kişiye hizmet

Nilüfer 13 Temmuz 2017 14:01
Videoyu Aç Hastanelerde 700 bin kişiye hizmet
A
a

15 Temmuz hain darbe girişimin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile Bursa Kamu Hastaneleri Birliği'ne devredilen iki hastane bir yılda yaklaşık 700 bin kişiye hizmet verdi.

Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi Ek Binası ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Nilüfer Ek Binası olarak hizmet veren iki hastane kamu hastanelerinin yükünü hafifletirken, başarılı ameliyatlarla da adını duyurmaya devam ediyor.
Devredilmesinin üzerinden bir yıl geçen Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi ek binasında acil servis hizmetleri de dâhil 369 bin 453 poliklinik muayenesi olurken,Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Nilüfer ek binasında 291 bin 600 poliklinik muayenesi gerçekleşti.

26 farklı poliklinikle hizmet verilen her iki hastanede yaklaşık 4500 ameliyat ve  7500 hastanın yatarak tedavisinin gerçekleştirildiğini belirten Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın, "Yaklaşık 100 milyon liralık bir hizmet üretimi gerçekleştirdik. Yani bu hastaneler bize devredilmeseydi, bu kadar nakit akışı terör örgütü üzerine aktarılacaktı ki bunu Türkiye'ye teşmil edersek sağlık sektörü üzerinden ne kadar ciddi bir kaynak sağladıklarını hesap edebiliriz. Bu yönüyle de mutluyuz. O kaynak akışını, yine milletin parasını millete döndürme vazifesini icra ettiğimiz için de mutluyuz. İnşallah bu hizmetimiz bu ve diğer hastanelerimizde artarak devam edecektir" dedi.
Prof.Dr.Aşkın son olarak şunları söyledi: "Vatanı için, değerlerimiz için, toprağa düşen şehitlerimizi asla unutmayacağız. İhaneti de asla unutmayacağız" 
Kaynak : IHA
1000
icon
misafir 13 Temmuz 2017 15:50

oh iyi olmuş

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat