Loading...

Hayat Hastanesi'nde obezite semineri

Bursa 19 Kasım 2016 14:39
Videoyu Aç Hayat Hastanesi'nde obezite semineri
A
a

Özel Hayat Hastanesi Diyetisyeni Dilara Süngü Bulut, hareketsizlik ve sağlıksız besinlere yönelik özendirici reklamların obezite tedavisini engellediğini söyledi.

Yıldırımlı kadınlara 'sağlıklı beslenme ve obezite' başlığıyla detaylı sunum yapan Bulut, Bursa Büyükşehir Belediyesi Hanımlar Lokali’nde düzenlenen seminerde sağlıklı beslenmenin püf noktalarını ele aldı.
"GÜN BOYU TÜKETİLEN YİYECEK VE İÇECEKLER BİZE ENERJİ SAĞLAR  BU ENERJİ TAM OLARAK HARCANAMADIĞINDA ŞİŞMANLIK  GÖRÜLEBİLİR”
 Beslenmeyi, insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin öğelerini vücuduna alıp kullanabilmesi olarak tanımlayan Dyt. Dr. Dilara Süngü Bulut, enerji dengesinin önemine dikkat çekti. Bulut, "Gün boyu tüketilen yiyecek ve içecekler bize enerji sağlar. Bu enerji tam olarak harcanamadığında şişmanlık görülebilir. Hareketsizlik ve sağlıksız besinlere yönelik özendirici  reklamlar, obezite tedavisini engeller" dedi.
“HAFTADA EN AZ ÜÇ GÜN BİRER SAAT YÜRÜYÜŞ YAPILMALIDIR"
Bulut, katılımcılara beden-kütle endeksinin nasıl hesaplanacağını da anlattı. Yetersiz ve dengesiz beslenmenin vücut direncini düşürdüğünü hatırlatan Bulut, “Sebze ve meyveler kış döneminde artan vitamin mineral gereksinmesinin karşılanması için oldukça önemlidir. Dolayısıyla her gün mutlaka sebze yemeği veya salata tüketilmelidir. Günde 8-10 bardak su tüketilmesi gerekir. TV karşısında çok vakit geçirilmemesi gerekir. Haftada en az üç gün birer saat yürüyüş yapılmalıdır" diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat