Hayata bağlayan destek

Bursa 7 Ekim 2016 20:16
Videoyu Aç Hayata bağlayan destek
A
a

Suriye’de 6 yıldır yaşanan iç savaşın mağduru olan mazlumlara her fırsatta yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, Biz Ümmetiz Platformu tarafından organize edilen ‘bir ambulans bin yaşam’ projesine 10 ambulans alarak destek verdi. Ambulanslar, Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 10 ambulansın da aralarında bulunduğu 24 ambulans, Sağlık bakanlığı, Kızılay ve AFAD denetiminde Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Suriye’de 6 yıldır yaşanan iç savaşın mağduru olan mazlumlara her fırsatta yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, Biz Ümmetiz Platformu tarafından organize edilen ‘bir ambulans bin yaşam’ projesine 10 ambulans alarak destek verdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 10 ambulansın da aralarında bulunduğu 24 ambulans, Sağlık Bakanlığı, Kızılay ve AFAD denetiminde Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, savaşın başladığı ilk günden bu yana bölgeden gelen talepler doğrultusunda hayırseverlerin de desteğiyle Suriye’ye yüzlerce TIR yardım malzemesi gönderdikleri belirterek, ambulans desteğiyle de hayati önem taşıyan bir sorunun da çözüme kavuşacağını söyledi.
“YARDIMLARIMIZ SÜRECEK”
Başkan Altepe, Suriye’de 6 yıldır zulüm, kan ve gözyaşının durmadığını, bu savaşta Türkiye’nin dost ve kardeş mazlum Suriye halkının her zaman yanında olduğunu söyledi. Altepe, “Gıda, giyecek, temizlik malzemesi, ısınma gereçleri başta olmak üzere bölgeden ne gibi talepler geldiğiyle yardım etmeye çalıştı. AK Parti Bursa Gençlik Kolları da geçtiğimiz yıl bölgede incelemelerde bulunmuş ve en fazla ilaç ve ambulans sıkıntısı yaşandığını söylemişti. Ancak ambulansların ihtiyaç duyulduğunda bakım ve tamirlerinin Suriye’de kolaylıkla yapılabilmesi için özel marka ve model talepleri vardı. AFAD, Kızılay ve Avrasya Vakfı’yla yaptığımız çalışmalarda bu ambulanslar Avrupa’dan temin edildi. 10 tanesinin Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever katkılarıyla aldığı toplam 24 ambulans, Suriye’ye doğru yola çıktı. Bu ambulanslar Suriye’nin her köşesinde hizmet verecek. Tek temennimiz kan ve gözyaşının bir an önce durması. Bu zulüm bitene kadar bizim yardımlarımız da sürecek” dedi.
1000
icon
lighthearted 8 Ekim 2016 12:11

işçilerin ikramiyeler ödenmedi sayın başkan. bize ne elin suriyelisinden.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat