Hayvan Pazarının Kralı

Bursa 5 Eylül 2016 12:32
Videoyu Aç Hayvan Pazarının Kralı
A
a

'Kral' İsimli Tosun Hayvan Pazarının En Çok İlgi Çekeni Oldu.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kurulan hayvan pazarında satışa sunulan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki “Kral” adlı Tosun, 16 bin 500 liraya alıcı buldu.
Artvin Şavşat’tan İnegöl’e getirilen Kral adlı Simental cinsi Tosun, büyüklüğüyle ve fiyatıyla vatandaşların ilgi odağı oldu. 3 yaşındaki tosunun 16 bin 500 liraya alıcı bulduğunu ifade eden besicisi Murat Seçkin, Kral’ın canlı ağırlığının 1 ton 200 kilo geldiğini söyledi. Kral’ı özel olarak beslediklerini belirten Murat Seçkin, “Şavşat’tan 12 yıldır İnegöl’e kurbanlık satmak için geliyoruz. Kral adını verdiğimiz hayvanımızı 16 bin 500 liraya sattık. 1 ton 200 kilogram ağırlığında. Alana hayırlı olsun. İlk sattığımız hayvan bu. Hayvanlarımızı dağlarda otlatıyoruz. 2 yıl önce de İnegöl’e bir tonluk bir hayvan getirmiştim. Bunun bir üstü var, seneye onu da İnegöl’e getireceğiz” dedi.
Kral’ın Hollanda’dan annesinin karnında geldiğini ifade eden Murat Seçkin, “Bu hayvanı alıp 2-3 ay merada güttük. Çok ağır olduğundan dolayı, daha sonra ahıra alıp içeride besledik. Kars’taki bazı arkadaşlar özel yem gönderdiler. Farklı olsun diye onlar da çok ilgilendiler. Annesinin karnında Hollanda’da gelen bir hayvan. Cinsi Simental” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat